Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Latest Posts

Paris Sévigné Orta Öğretim Kurumu ile öğrenci değişimi programının ikinci aşamasında, öğrencilerimiz 7-11 Mart tarihlerinde Fransa'da ağırlandılar. Fransız öğrenciler ile yeniden buluşmak, Fransa'daki bri lisenin günlük yaşamından kesitler deneyimlemek, başkentin kültürel harikalarını ve zenginliklerini keşfetmek : işte dopdolu bir Paris gezisi.

İşte tam bir enerji kaynağı! Öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan ve Fransızcayı kutlayan Frankofoni festivali başladı. Bu senenin teması “kolektif enerji”: bilimsel alanda enerji, sosyolojik anlamıyla enerji, edebiyatın enerjisi, ve tabii birlikte yapmanın ve birlikte yaşamanın enerjisi. Festivalimizi önemli etkinliklerini keşfedin. Herkesin Frankofoni festivali kutlu olsun!

Geleneksel olarak uzun yıllardır 10. Sınıflardan bir grup öğrenci ile yaptığımız 2023 Endülüs Gezimiz, bu yıl da başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Dünyadaki bir arada yaşama kültürünün en güzel örneği olan Endülüs bölgesinin en önemli kentlerini gezdik ve inceledik.

Cals Model United Nations (veya kısaca CalsMUN), Hollanda'daki Cals College tarafından düzenlenen bir MUN konferansıydı. 13 kişilik bir grup olarak katıldık; 5 kişi komite başkanı (tartışmayı yöneten), 8 kişi delege (farklı ülkeleri temsilen) ve tabii ki sevgili öğretmenimiz Mme Lori.
X