Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön
Okul Müdürü

Alexandre ABELLAN

Türk Müdür Başyardımcısı

Minâ AKCEN

Müdür Yardımcısı (9. Sınıf)

Güler KAYHAN

İdari Müdür Yardımcısı

Zeynep ÖNER

Müdür Yardımcısı (10. Sınıf)

Danièle COMA

Müdür Yardımcısı (11. Sınıf)

Filiz GENTRIC

Müdür Yardımcısı (12. Sınıf)

Sébastien MASIN

Müdür Yardımcısı (Hazırlık)

Julian BAILLARGUES

Okul Müdürü

Alexandre ABELLAN

Fransa eğitim sisteminden sertifikalı Fransızca öğretmeniyim ve 20 yıldır Türk gençliğine hizmet ediyorum. Tiyatroya ve çağdaş dansa tutkun biriyim; sanatın hayatımda ve kurumumuza vermek istediğim yönde çok büyük bir yeri var.

Türk Müdür Başyardımcısı

Minâ AKCEN

1992 yılından beri önce Fransızca öğretmeni olarak, 1996 yılından beri de Fransızca öğretmeni ve Türk Müdür baş yardımcısı olarak Sainte Pulchérie’de görev yapıyorum. Bu süreye bir de benim için çok kıymetli olan, hayata adım attığım, hayatı tanımaya başladığım, anıları yüreğimden hiç silinmeyen Sainte Pulchérie Fransız Kız Ortaokulu’nda geçirdiğim 5 yılı katarsam, yaşamımın çok büyük bir kısmı adeta Sainte Pulchérie ile özdeşleşmiş olarak geçti.
Hümanist değerleri yürekten yaşadığım, evrensel kimliğinin gerçek bir zenginlik olduğunu görmenin gururunu her an hissettiğim; koridorlarında, sınıflarında ve her köşesinde soluduğum havanın benim için her an bir değer taşıdığı; anılarla, emekle, kazanımla, dünüyle, bugünüyle ve tüm değerlerinin içselleştirilmesiyle bir gurur vesilesi, bir yaşam biçimidir, Sainte Pulchérie ve Sainte Pulchérie’li olmak.

Müdür Yardımcısı (9. Sınıf)

Güler KAYHAN

Üniversiteden mezun olduktan hemen sonra Lycée Sainte Pulchérie’de Fransızca öğretmeni olarak çalışmaya başladım. Yıllarca çalışmama rağmen işim, her zaman bir tutku olarak kaldı. Gençlerle birlikte olmayı seviyorum; çünkü beni yaratıcı olmaya teşvik ediyorlar. Bu iş, aynı zamanda, çok farklı dünyalardan insanlarla tanışmamı sağlıyor.

İdari Müdür Yardımcısı

Zeynep ÖNER

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdim. İlk işim 12 yıl çalıştığım Saint Michel Fransız Lisesi’nde İngilizce öğretmenliğidir. 1996’dan beri Sainte Pulchérie’de İngilizce öğretmenliği; 2003 Eylül’den beri de, hazırlık sınıfları müdür yardımcılığı yapıyorum.

Müdür Yardımcısı (10. Sınıf)

Danièle COMA

Fransa’da ve İstanbul’da ortaöğretim düzeyinde çeşitli okullarda matematik öğretmenliği yaptıktan sonra, 2014’te Sainte Pulchérie Lisesi’nde çalışmaya başladım. Eylül 2019’dan bu yana, ders vermeye devam ederek, aynı zamanda 10. sınıflardan sorumlu müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum.

Müdür Yardımcısı (11. Sınıf)

Filiz GENTRIC

Basketbol, spor aşkı derken 1990 yılında Sainte Pulchérie Kız Ortaokulu ile yolum ilk, basketbol antrenörü olarak kesişti. Sonra liseye geçiş dönemi ve uzun yıllar beden eğitimi öğretmenliğinden sonra müdür yardımcısı olarak görevime devam ediyorum. Gençlerle olmak ve onlarla çalışmaktan çok mutluyum. Bizi her zaman dinamik ve enerjik kılıyorlar. İyi ki yolum bu köklü okulla kesişmiş, her zaman gurur duyuyorum.

Müdür Yardımcısı (12. Sınıf)

Sébastien MASIN

Paris’te çeşitli ortaokul ve liselerde 5 yıl boyunca biyoloji öğretmenliği yaptıktan sonra 2006’da İstanbul’a yerleştim. Sainte Pulchérie ve Saint Joseph Liseleri’nde biyoloji, yabancı dil olarak Fransızca ve bilgisayar dersleri verdim. 2013-2015 yılları arasında, Sainte Pulchérie’deki eğitimin dijital teknolojilerine entegre edilmesi için EdTech komitesinin koordinasyonundan sorumluydum. 2015’ten bu yana 11. ve 12. sınıflardan sorumlu müdür yardımcısıyım.

Müdür Yardımcısı (Hazırlık)

Julian BAILLARGUES

Fransa ve ardından Amerika’da öğretmenlik yaptıktan sonra, Türkiye’deki kariyerime, Profilo Teknik ve Kabataş Erkek Anadolu Liselerinde başladım. İstanbul’a aşık oldum, burada kalmaya karar verdim ve 18 yıldır Fransızca öğretmekte olduğum Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’ne girdim! Tiyatro konusunda tutkuluyum, bunun yanında okulun İngilizce tiyatro kulübünü yönetiyorum. Pedagojik Koordinatör olarak 3 yıl geçirdikten sonra, 2020 akademik yılının başından bu yana, 10 yıldan fazla deneyime sahip olduğum bir seviye olan hazırlık sınıflarının müdür yardımcılığı görevini üstleniyorum. 

X