Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Marsilya’dan Unutulmaz Anılar

Gezinin Son Günleri...

Gezimizin son günlerinde yine çok keyifli sportif ve kültürel etkinlikler yaşadık...

Çarşamba, spor açısından çok yoğun bir gündü. Sabah plaj futbolu turnuvasına katıldık, öğleden sonra ise büyük bir halı sahada 11’e 11 maç yaptık. Bütün bu yorucu faaliyetlerin ardından, konuk olduğumuz ailelerle birlikte lisenin kafeteryasında paella yemeğe davet edildik.

Perşembe de yine aynı tempo! Sabah, Fransa’nın en önemli profesyonel futbol takımlarından biri olan Olympic de Marseilles’in antrenmanını izledik. Steve Mandada ve Mathieu Valbuena gibi dünyaca tanınan oyuncuları antrenman yaparken seyretmek gerçekten keyifliydi. Öğleden sonra bu kez de başka bir futbol türü olan futsal turnuvasına katıldık.
Gün bitiminde ise, yanlarında kaldığımız ailelerin eşliğinde, Honoré Daumier Lisesi ile gerçekleştirdiğimiz bu sportif değişim projesi onuruna Marsilya 8. Bölgesi Belediyesi’nin düzenlediği bir resepsiyona konuk olduk.

Cuma sabahı, önceki iki günün yorgunluğunu üzerimizden atabilmek için bir vapur gezisinden daha isabetli bir seçim olamazdı. Cassis ve Marsilya arasındaki ırmaklar üzerinde, muhteşem manzara karşısında büyülendik. Öğleden sonra Provence Bölgesi Fransız Futbol Federasyonu’nun lokalinde Fransız futbolu ve oyun sistemleri hakkında çok aydınlatıcı bir konferans izledik. Akşama doğru yine turnuva zamanı! Bu sefer aileler ve öğretmenlerden oluşan bir takım da turnuvada yerini aldı, ardından da ev sahiplerimiz tarafından hazırlanan ikramlarla uğurlandık.

Sonunda gitme vakti geldi, hüzün veriyor! Marsilya’lı arkadaşlarımızdan ayrılmak çok zor geldi ancak tabii ki bağlarımızı koparmayacağız. Kimbilir belki de sandığımızdan daha kısa bir süre sonra tekrar bir araya gelebiliriz!

Gezimiz hakkında daha fazla bilgi için:

Seyahatimizin ilk günleri için buraya tıklayın

2 ve 3. gün için buraya tıklayın

Öğrencilerin izlenimleri için buraya tıklayın

daha fazla+
X