Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Marsilya Futbol Konukluğu

Öğrencilerin İzlenimleri...

Öğrencilere devam eden proje ile ilgili düşüncelerini sorduk...

Bu muhteşem projede bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Fransız dostlarımız çok sempatikler. Buradaki arkadaşlarımızı ve anılarımızı asla unutmayacağız. Yoğun antrenman programının yanında Notre Dame de la Garde ve Vieux-Port gibi tarihi yerleri de geziyor olmamız muhteşem.

Enes ( Lise1 C Sainte Pulchérie )

Fransa’da yaşam güzel!
Hepimiz burada geçirdiğimiz günlerden çok memnunuz. Bu güne kadar Velodrome Stadı, Notre Dame De La Garde ve Vieux-Port gibi yerleri gezdik. Bu gün Fontainieu’ de plaj futbolu oynamaya gittik. Maçtan sonra çok hoş bir piknik yaptık. Ardından tekrar futbol oynadık. Burası cennet!
Çok heyecanlıyız çünkü yarın O.M. profesyonel futbol takımını görmeye gideceğiz.
İşte bir kaç kelimeyle Fransa’ daki güzel günlerimiz.

Borga Cem ( Lise2 A Sainte Pulchérie )

Notre Dame De La Garde, Vieux-Port ve Stad Velodrome’ u gezdik. Dün plaj futbolu oynadık. Çok eğlendik. Burada bulunduğumuz için çok mutluyuz. Marsilya’ da hayat çok sakin. Kültürlerini yakından görüyoruz. Günler biraz yorucu geçiyor. Önümüzdeki sene de buraya gelmek isterim. Bu proje bizim için çok iyi bir deneyim oldu.

Emre ( Lise3 B Sainte Pulchérie )

Türk misafirlerimizle günlerimiz çok güzel geçiyor. Aktivitelerimiz şehir ve Velodrome Stadı gezileri ile çeşitleniyor. Değişim programının asıl amacına uygun olarak çok spor yapıyoruz. Misafirlerimiz Marsilya’ yı ve onun sakinliğini sevdiler ama İstanbul’ u tercih ettiklerini söylüyorlar.
Türk dostlarımızla dışarı çıkıyoruz, onlara yeni yerleri ve şehri tanıtıyoruz, bu da onların hoşuna gidiyor.

Pierre Antoine ( Terminale MERC, Honoré Daumier )

Türk arkadaşlarımızın gelişinidn beri harika bir hafta geçiriyoruz. Gerçekten Türk ve Fransız hocalarımız tarafından güzel bir organizasyon yapılmış. Bu süreç iki taraf için de zengin bir özellik taşıyor. Buluşmamızdan bu yana Notre Dame de La Garde gibi birçok tarihi yeri gezdik. Şehrimiz Türk arkadaşlarımızın çok ilgisini çekti. Umarım ülkemizde bir din gibi kabul edilen futboldan yararlanmışlardır. Bu program futbol ve kültür yönünden herkesi tatmin etti. Onlarla iletişimimizi koparmak istemiyoruz.

Romain ( Terminale CFE, Honoré Daumier )

M. Di Folco’ nun hazırladığı programın çok zengin olduğunu düşünüyorum. Her zaman bir aktivite içindeyiz ve yalnız kalmıyoruz. Her gün futbol oynuyoruz. Türk misafirlerimizle biraz turistik gezi yaptık. Onların da bizim İstanbul’ da olduğumuz kadar mutlu olduklarını düşünüyorum.
Öğretmenler çalışmalarda eşit takımlar çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu nedenle maçlarımız eğlenceli ve arkadaşça geçiyor. Bu değişim programı, sportif, kültürel ve dilsel içeriğiyle çok şeyi paylaşmamızı sağladı. Okul dışı aktiviteler de yaptık. Aziz ve Tamer gibi antrenörler takım ruhunu ve kardeşlğimizi güçlendiriyor.

Davide ( Terminale L, Honoré Daumier )

Gezimiz hakkında daha fazla bilgi için:

Seyahatimizin ilk günleri için buraya tıklayın

2 ve 3. gün için buraya tıklayın

Son günler için buraya tıklayın

daha fazla+
X