Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Marsilya’da Sporun izinde…

İkinci ve Üçüncü Gün

Ev sahibi ailelerin yanında geçirdiğimiz keyifli bir hafta sonunun ardından, bu pazartesi sabahı Honoré Daumier Lisesi’ndeyiz...

Toplam üç bölümden oluşan bir sunum yaptık: ilk olarak İstanbul’u tanıtan kısa bir video gösterildi, sonra üç öğrenci taraftarı oldukları İstanbul futbol takımlarından bahsettiler, ardından da değişim projesinin ilk etabından izlenimler aktaran bir slayt gösterisi yapıldı.

Pazartesi öğlenden sonra Marsilya’nın ünlü stadı “Stade Vélodrome de Marseille”’i gezdik, rehberimiz bize “l’Olympique de Marseille” kulübünün tarihçesini anlattı. Provence bölgesi gazete muhabirlerinden biri ile görüşme yaptık, sportif değişim projemiz hakkında bizden geniş bilgi aldı.

Bu ziyaretten sonra haftanın ilk antrenmanını yapmak üzere Honoré Daumier Lisesi’ne geri döndük, günün sonunda hepimiz çok yorgunduk.

Ertesi gün, Fransa’da resmi tatil günüydü; biz de böylece Marsilya kentini keşif turu yaptık. Özellikle eski liman bölgesinde gezindik, ve şehre tepeden bakan Notre-Dame de la Garde Kilisesi’ne kadar çıktık.

En nihayet, herkes yine çok yoğun geçecek olan bir sonraki günü düşünerek konuk olduğu ailenin yanına döndü.

Gezimiz hakkında daha fazla bilgi için:

Seyahatimizin ilk günleri için buraya tıklayın

Öğrencilerin izlenimleri için buraya tıklayın

Son günler için buraya tıklayın

daha fazla+
X