Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön
  • İstanbul'u seviyor musunuz? Sanatı sever misiniz? Öyleyse iyi bir amaç için ikisinin buluşma noktasına davetlisiniz! Fransız Derneği İstanbul Accueil, Sainte Pulchérie Lisesi ile işbirliği içinde, sizi her yıl hayır amaçlı düzenlediği, "Le Printemps des artistes" (PDA) Sanatçıların Baharı sergisinin 15. yılına davet ediyor. Açılış Günü : Cuma 27 Mayıs/18.30'da
  • 25 Nisan 2022'de, çizer Aude Massot'nun Türkiye'deki çeşitli kültür ve eğitim kurumlarına yaptığı gezi kapsamında, Medyatek ekibi, çizgi romanın değişken evrenini tartışmak için okul sonrası bir toplantı düzenledi.
  • Sainte Pulcherie Fransız Lisesi sahnesinde 18 Ocak Salı akşamı gerçekleşmesi planlanan Bilal Karaman & Barış Ertürk Caz Konseri, son dönemdeki vakaların hızlı artışı nedeniyle ileriki bir tarihe ertelenmiştir. Yeni konser tarihimiz için bizi takipte kalın. Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle...
  • İki yıl önce basketbol sahamızın dev duvar resimlerini yaptığında onunla tanışmıştık. Mahlası “The Postman Quartet” olan sanatçı Julien Casse yeniden okulumuzda. Bu kez "The Blind" takma adıyla tanınan sanatçı Jean-Charle Souliman ile birlikte yeni bir projeye imza atıyor: ana avludaki duvara bir fresk resmediyorlar. 15 Eylül'den bu yana, göğe yükselen iskelede, on metrelik duvarı boyayarak çalışıyorlar. Konuklarımıza hoş geldiniz diyoruz.
  • Tiyatro çalışmaları yapmak; belirli teknikler ve kurallar öğrenmekle beraber, kendini bulmanın ve keşfetmenin de yolunu açar. Tiyatroyla beraber, ötekinin bakışının baskısından kurtulmayı ve ötekiyle beraber var olmayı, kendini ifade etmeyi, yargılamamayı ve kimliğinin farklı yönlerini keşfederek yaratıcılığı ortaya çıkarmayı öğreniriz. Karantinada tiyatro, doğasına aykırı gibi görünebilir; fakat keyifle gördük ki, yaratıcılık sınır tanımıyor. Proje, bu hafta sonu, yalnızca Radio Pulchérie'de yayınlanacak.
  • 20 Haziran Cumartesi ve 21 Haziran Pazar, Türkçe ve İngilizce Tiyatro Kulüpleri, ve Hazırlık Sınıfları sizleri, Radio Pulchérie’de yayınlanacak çalışmalarını keşfetmeye davet ediyor.
  • Selen Gülün’ün 2011’de Roma, Donne in Jazz Festivalinde Türk kadın sanatçıların yapıtlarını İtalyan müzisyenlerle birlikte seslendirmesi ile başlayan; yıllar içinde konserler dizisi ve albüme dönüşen Kadınlar Matinesi projesi, 17 Mart 20.30'da Sainte Pulchérie Lisesi sahnesinde.
  • Cazın duayeni Emin Fındıkoğlu 18 Şubat Salı akşamı +12 Büyük Caz Orkestrası eşliğinde Sainte Pulchérie Lisesi sahnesinde olacak. Akbank Caz Festivali’nin 30. senesi vesilesiyle ve Emin Fındıkoğlu’nun 80. yaş günü onuruna düzenlediğimiz "armağan konser" kutlama havasında geçecek.
X