Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön
  • Enerjileri, kendilerinden başkaları için verdikleri değer, coşkuları ve bol miktarda da motivasyonları var! "Onlar", TOG vakfına destek için emeklerini ve zamanlarını çok iyi değerlendiren 10. ve 11. Sınıflardan 23 öğrencimiz.
  • Parisli otuz iki lise öğrencisi dört gün boyunca 10. Sınıf öğrencilerimiz tarafından ağırlandılar. Paris'teki Sévigné lisesi ile karşılıklı öğrenci değişiminin birinci etabı artık tamamlandı. İlk arkadaşlık bağları pekişti ve öğrencilerimiz yeniden buluşmak için sabırsızlanıyorlar!
  • Bu sene Sainte Pulchérie Lisesi ile Paris’teki Sévigné lisesi arasında bir kültür alışverişi gerçekleşiyor. Kültürlerarası etkileşim, önyargıların yıkılması, ötekilik, aileler tarafından misafir edilmeye dayalı bu projenin temel temalarını oluşturmaktadır. İlk karşılaşma Kasım ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek, Paris’teki karşılaşma ise Mart ayında olacak !
  • Sainte Pulchérie Lisesi, uzun yıllardır, Türkiye’deki yeterli imkânlara sahip olmayan bir okulda kütüphane kurmak için büyük bir kitap toplama organizasyonu düzenliyor. Bu sosyal sorumluluk projesi okulumuzun global sürdürülebilir kalkınma misyonunda da yazılıdır. Proje öğrencilerin eyleme geçmelerine, dayanışma içinde olmalarına ve aynı zamanda da ülkenin sosyal gerçeklerini anlamalarına ve böylece gençliği de aydınlatmalarına imkân tanımaktadır.
  • Her yıl, öğretmenleri tarafından hazırlanan kaynaştırma etkinlikleri sayesinde Hazırlık sınıfları, okullarını, okulun disiplinini ve beklentilerini daha yakından tanıma imkanı buluyorlar. Ayrıca öğrenciler, arkadaşlık ilişkilerini güçlendirme ve öğretmenlerini sınıf ortamı dışında tanıma fırsatı yakalıyorlar. Kaynaştırma etkinliklerinin üçüncü etabı Hazırlık C ve D sınıfları için geçtiğimiz 3-4 Ekim’de, Hazırlık A, B ve E sınıfları içinse 6-7 Ekim’de Büyükada’da gerçekleşti.
  • Her yıl, öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen entegrasyon dönemi sayesinde hazırlık sınıfları okullarını daha yakından tanıyor ve kendilerinden neler beklendiğini öğreniyorlar. İkinci etap geçtiğimiz 22 Eylül 2022 tarihinde maçka parkında gerçekleşti. Havanın kötü olmasına rağmen, modumuz iyiydi!
  • Gökkuşağı Eğitim Projesi kapsamında bu sene 23.yılını düzenleyeceğimiz  Fransa Kayak Kampımız 15 Ocak-21 Ocak  2023 tarihleri arasında Fransa'nın Les Sybelles  bölgesi La Toussuire Kayak Merkezinde gerçekleştirilecektir. Kayıt zamanı başladı !
  • İki yıldır içinde bulunduğumuz pandemi sürecinden sonra, medyatek ve hazırlık sınıfı öğretmenlerinin yeniden bu projeyi gerçekleştirmek için sabırsızlıkla beklediği gün geldi çattı. Öğrencilerimiz bu yıl, Yeni Nesil 2000 ilköğretim 3. sınıf öğrencilerine, kamishibai tekniği ile, hikayelerini Fransızca anlatıp onların hazırlamış olduğu tiyatro oyununu izlediler. Keyifli bir organizasyon oldu.
X