Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön
  • Paris Sévigné Orta Öğretim Kurumu ile öğrenci değişimi programının ikinci aşamasında, öğrencilerimiz 7-11 Mart tarihlerinde Fransa'da ağırlandılar. Fransız öğrenciler ile yeniden buluşmak, Fransa'daki bri lisenin günlük yaşamından kesitler deneyimlemek, başkentin kültürel harikalarını ve zenginliklerini keşfetmek : işte dopdolu bir Paris gezisi.
  • Geleneksel olarak uzun yıllardır 10. Sınıflardan bir grup öğrenci ile yaptığımız 2023 Endülüs Gezimiz, bu yıl da başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Dünyadaki bir arada yaşama kültürünün en güzel örneği olan Endülüs bölgesinin en önemli kentlerini gezdik ve inceledik.
  • 15-21 Ocak 2023 tarihleri ​​arasında bir grup öğrencimiz geleneksel kayak gezisine katıldı. Bu aktivite hem spor yapmayı sağlar hem de iletişim, disiplin, işbirliği ve grup çalışması gibi alanlarda becerilerin gelişmesini sağlar. Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde, samimi bir aile kayak merkezi olan La Toussuire'deki Les Sybelles'in büyüleyici ortamında kayak yaptılar.
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümresi uzun yıllardır 11. Sınıflar düzeyi ile yaptığı Cami, Kilise, Sinagog gezisini bu yıl da Aralık ayı içerisinde gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz tarih dolu bu mekanları her sene coşkuyla keşfediyorlar ve farklı dinlerin temsilcileriyle görüşüyorlar.
  • Yazar Victor Hugo’nun dediği gibi "Işık Kitaptadır. Kitabı koskocaman açın. Etrafına ışık saçsın, bırakın aydınlatabildiği kadar aydınlatsın. Kim olursanız olun, eğitin, yaratın, inşa edin, canlandırın, sakinleştirin, ama her yeri kitaplarla donatın."(Victor Hugo, 1878 yılında Uluslararası Edebiyat Kongresi Açılışı). Bu sözler, Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin gerçekleştirdiği bu projeyi öyle güzel anlatıyor ki!
  • Enerjileri, kendilerinden başkaları için verdikleri değer, coşkuları ve bol miktarda da motivasyonları var! "Onlar", TOG vakfına destek için emeklerini ve zamanlarını çok iyi değerlendiren 10. ve 11. Sınıflardan 23 öğrencimiz.
  • Parisli otuz iki lise öğrencisi dört gün boyunca 10. Sınıf öğrencilerimiz tarafından ağırlandılar. Paris'teki Sévigné lisesi ile karşılıklı öğrenci değişiminin birinci etabı artık tamamlandı. İlk arkadaşlık bağları pekişti ve öğrencilerimiz yeniden buluşmak için sabırsızlanıyorlar!
  • Bu sene Sainte Pulchérie Lisesi ile Paris’teki Sévigné lisesi arasında bir kültür alışverişi gerçekleşiyor. Kültürlerarası etkileşim, önyargıların yıkılması, ötekilik, aileler tarafından misafir edilmeye dayalı bu projenin temel temalarını oluşturmaktadır. İlk karşılaşma Kasım ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek, Paris’teki karşılaşma ise Mart ayında olacak !
X