Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

“Sanatçıların Baharı” Sergisi

7.si düzenlenen Sanatçıların Baharı sizleri, 12-20 Nisan tarihleri arasında Sainte Pulchérie Lisesi’nde düzenlenen “Sanatçıların Baharı” sergisine davet ediyor. Sergi "İstanbul Accueil" derneği tarafından düzenlenmektedir.

Kozmopolit, tanınmış ya da adından söz edilmeye başlanan 9 sanatçının katıldığı “Geçiş” teması altında toplanan eserler, Sainte Pulchérie Lisesi Sanat Galerisi Od’A-Ouvroir d’Art’ta sergilenmektedir.
İki kıtaya yayılan İstanbul’un zengin tarihi kontrastlar ve karışımlarla dolu. Belki de dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri İstanbul…İstanbul’a yolu düşen biri, her an kendini bir yolculuğun içinde bulabilir. Serginin küratörleri sizleri yağlı boya, heykel, desen, fotoğraf, baskı gibi sanatçıların farklı araçlarla yorumladıkları bu temayı keşfe davet ediyor.

Bu sergi yalnızca bir tema etrafında düzenlenen estetik bir tasarı değil aynı zamanda sanatçılarla halk, İstanbul’da yaşayan uluslar arası topluluklarla Türk’ler arasında ayrıca sanatçıların kendi aralarında ve Lape Hastanesi arasında bir değişim anıdır. Satışlardan elde edilecek gelirin %30’u Sainte Pulchérie Lisesi ve öğrencilerinin bütün eğitim yılı boyunca bilhassa destek verdiği Lape Hastanesi’ne bağışlanacaktır.

{{{Sizleri, 18 Nisan Perşembe günü, sergide eserleri de yer alan Takayoshi Sakabe’nin Japon dansı Butô performansını izleyebileceğiniz ayrıca soul, rock ve blues sanatçısı Stéphanie Westdal’ın konserini dinleyebileceğiniz ve sanatçılarla tanışabileceğiniz Akşam Sunumu’na bekliyoruz.}}}

Sergi süresince sanatçılarla 16 Nisan Salı ve 19 Nisan Cuma tarihlerinde saat 13.15’te olmak üzere iki buluşma düzenlenecektir.

Sergi 12-20 Nisan tarihleri arasında görülebilir. İstanbul Accueil gönüllüleri sizlere karşılamak için sergi alanında hazır bulunacaklardır.

7.si düzenlenen Sanatçıların Baharı’na katılan sanatçılar: :
– Cemal Toy, izlenimci ressam
– Hughette Eyüboglu ve baskı atölyesi
– Innes Wellbourne, fotoğraf sanatçısı
– Kerim Yetkin, ressam (soyut resim)
– Laurence Neyrolles, ressam (ahşap üzerine)
– Merih Yildiz, dışavurumcu ressam
– Michel Berthaud, dessinatör ve grafiker
– Sevgi Cagal, heykeltraş
– Takayoshi Sakabe, Japon ressam

Cemal Toy
“İstanbul’da ve Anadolu’da yaşamış medeniyetlerin kültürel mirasına geleneksel ve modern bir bakış açısı”.

Hughette Eyüboğlu
“Istanbul Destanı”.

Innes Wellbourne
“Hikayeler ilgimi çeker. Yakaladığım her görüntü, kullandığım her kelime bir hikaye inşa etmek adınadır; küçük ya da büyük. Hikayeler; su gibi, yaşamın özüdür”.

Kerim Yetkin

Laurence Neyrolles
“Dini resimden kente: ikondan Istanbul’a”

Merih Yildiz
“Resimlerime yaşadığım kentin ruhundan enstantaneler damıtıyorum. Şehrin içinde acı-tatlı iyi-kötü güzel-çirkin ne varsa bütün bunlar bana senfonik bir İstanbul sunuyor. Bütün gayretim bu senfoniyi tuvalimde vücut buldurmak”.

Michel Berthaud
“Arabesk desen, desenlerin en ruhani olanıdır”.

Sevgi Çağal
“Bronz gibi sert ve soğuk malzemede sıcaklığı ve tenselligi yakalamak…”

Takayoshi Sakabe
“Bize algılanamaz gibi gelen bu titreşimlerde, görünen de kayboluyor, hareket hareketsizlikte yayılıyor. Dengenin hassas misyonunu geri getirense, göz oluyor”.
Christophe Claro

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi
“Sanatçıların Baharı”, 12-20 Nisan 2013 tarihleri arasında keşfedilmeyi bekleyen bir sergi olarak “Od’A-Ouvroir d’Art” galerisinden bizlere sesleniyor. Sergi, pazar günü hariç her gün 12:00 – 20:00 saatleri arasında tüm halka açıktır.

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi Çukurluçeşme Sok. N7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu – İstanbul

X