Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Hazırlık Sınıfları Kapadokya’da

Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz kaynaştırma etkinliklerini Kapadokya’daki Yeşil Sınıf’ta tamamlıyor.

Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin Yeşil Sınıf izlenimlerini aktarıyoruz:

“İzninizle başlıyoruz!
Levent sırt çantasını açtı, içinden bir eşya alırken çikolatası takla atarak yere düştü
ve Levent bunu fark etmedi. Sonra Defne yerdeki çikolatayı Levent’e geri uzattı. Ambalajını dikkatle ve yavaşça açtı. Ardından çok yavaş bir ısırık aldı ve yine yavaş bir şekilde çiğnemeye başladı. Nerede olduğunu bilmez gibi etrafına bakmaya başladı. Ardından Teoman’a döndü ve konuşmaya başladı. Sonra çikolatadan bir ısırık daha alarak Parla’ya da çikolata isteyip istemediğini sordu.
Parla’nın istemiyorum demesi üzerine Levent bir ısırık daha aldı ve keyifle Monsieur Alper’i dinlemeye devam etti.”
Hazırlık D

“Kapadokya’ya gitmeden önce
Her yıl Hazırlık sınıfına yapılan ve bizi daha çok yakınlaştıran Kapadokya gezisine gitmeden önce nasıl deneyimler edineceğimizi bilmiyorduk. Burada bu kadar çok yürüyüp aynı zamanda eğleneceğimizi tahmin edememiştik. Kapadokya’da gördüğümüz derslerin okulda olduğu kadar ciddi işlenmesi, derslerde öğrendiğimiz yeni sözcük ve bilgilerin yürüyüş sırasında tekrar edilmesi bizim için iyi bir pekiştirme oldu. Hazırlık B sınıfı olarak bizim için çok güzel bir tecrübe oldu. Buraya geldiğimizde birden fazla oyunla karşılaştık. Bu oyunları grup olarak veya sınıfça yaparak bu kadar eğleneceğimizi bilmiyorduk. Oyunları oynarken çok aktif ve motivasyonumuz yüksekti.
Otelde ise çok sıcak bir ortam vardı; odalar çok rahattı, bu bizi çok mutlu etti. Gün içinde çok fazla yürüyüp oyun oynadık, dolayısıyla çok yorulduk. Buraya gelmeden önce herkes gece uyumayacağını veya uyuyamayacağını düşünmüştü fakat o yorgunlukla herkes kafasını yastığına koyduğu gibi uyudu.
Bu gezi bizim için hem çok öğretici hem de çok eğlenceli oldu.”
Hazırlık B

Öğrendiğimiz sözcükler:
La cendre : kül
basalte : sert taş
pigeonnier : güvercin evi
la vigne : üzüm bağı
troglodytique : mağara
l’agriculture : tarım
l’élevage : hayvancılık
polythéiste : çoktanrılı
un royaume : krallık
un siècle : yüzyıl
une bataille : savaş
alexandre le grand : Büyük İskender
entrer en éruption en alternance : arda arda gelen patlamalar
se refroidir : soğumak
congeler : donmak
vénérer : tapmak
iconodulie : görsellere tapmak
iconoclaste : görsellere tapmamak
la Route de la soie : İpek Yolu
territoire : alan
réputé : tanınmış
vaincre : yenmek
Hazırlık C

“Sevgili hazırlık arkadaşlarımız öncelikle Kapadokya’ya gideceğimizi öğrendiğimiz zaman çok heyecanlandık. İlk olarak ailelerimize bir sunum hazırlandı. Bu sayede bizim unutabileceğimiz detaylar ailelerimize anlatılmış oldu. Ayrıca ailelerimize yapılan bu sunum hepimizin ulaşabileceği bir platforma konuldu. Bu sunumda valizimize koyacağımız şeylere kadar her şey tüm detaylarıyla yazılıydı.
Bu gezi bir eğitim gezisi olduğu için ders malzemelerimiz çok büyük önem taşıyordu ve tabii ki bol bol yürüyüş yapacağımız için yürüyüşe elverişli kıyafet ve ayakkabılar almamız gerektiği söylendi. Bu eğitim gezisi için yanımıza yürüyüş için uygun ayakkabılar, rahat kıyafetler, not defteri, fotoğraf makinesi ve çanta aldık.”
Hazırlık A

daha fazla+
X