Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

SP Öğrencileri Kariyer Hedeflerini Belirliyor…

11. Sınıf öğrencilerimizi yüksek öğretime hazırlamak adına yaptığımız çalışmalar kapsamında "Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri etkinliğimizi" 21 Şubat Perşembe günü meslekler buluşmasıyla gerçekleştirdik.

Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri 21 Şubat 2013

Bu yıl beşincisini gerçekleştirdiğimiz “Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri” İstanbul Bilgi Üniversitesi Tanıtım ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Murat SAYDAM’ın “Kariyer Planlama” konulu konferansı ile başlamıştır. Konferansta Murat SAYDAM kendi akademik ve kariyer hayatından örnekler vererek öğrencilerimize geleceklerini nasıl planlamaları, özellikle mesleki hayata atılmadan önce üniversite yıllarında neler yapmaları gerektiğini, günümüzün iş yaşamının adaylardan neler beklediğini detaylı bir şekilde anlattı. Ayrıca öğrencilerden gelen soruları cevaplayarak onların merak ettiği önemli noktalar hakkında bilgi verdi. Konferansın ardından, öğrencilerimiz daha önce onlardan alınan geri bildirimler doğrultusunda belirlenen farklı meslek gruplarından uzman ve akademisyenlerle buluştular. Bu buluşmada okulumuza gelen iş ve akademik çevrelerin tanınan simaları, uzman isimleri öğrencilerle bire bir söyleşi imkanı bularak alanları hakkında önemli bilgiler, ayrıntılar ve ipuçları verdiler.
Sainte Pulchérie Lisesi 11. Sınıf öğrencilerimizin, “Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri”nden en iyi şekilde yararlanabilmeleri ve gelecekleri için güzel adımlar atabilmeleri dileklerimizle…

daha fazla+
X