Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Sergi : Sanatçıların Baharı

13. Yıl Bu yıl 13. kez düzenlenen Sanatçıların Baharı sergisi 4-12 Nisan tarihleri arasında Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art’da ziyarete açıldı. Sergi, Sainte Pulchérie Fransız Lisesi işbirliğiyle Frankofon bir dernek olan Istanbul Accueil tarafından düzenlenmektedir.

Sanatçıların Baharı (Printemps des Artistes) her yıl ilkbaharda düzenlenen yardım amaçlı bir sergidir. Bu sergi, İstanbul’daki genç sanatçıları tanıtırken aynı zamanda onları tecrübeli sanatçıları bir araya getirmeyi hem de sosyal sorumluluk projelerini destekleyerek sivil toplum kuruluşları yararına fon toplamayı hedefler. Sanatçıların Baharı sergisi ülkenin yerli ve yabancı Frankofon toplulukları ile Türkiyeli sanat çevreleri için her geçen yıl daha da önem kazanan kültürel bir buluşmaya dönüşmektedir.

Proje hakkında daha fazla bilgi için İstanbul Accueil Derneği’nin resmi İnternet sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sanatçıların Baharı sergisinde eserleri yer alan sanatçılar:
Beyza Boynudelik
Gizem Çeşmeci
İpek Yeğinsü
İrfan Yavru
Julien Aksoy
Kadir Ablak
Kenan Işık
Kerem Öztürk
Semih Zeki
Seydi Murat Koç

Sergiden elde edilen gelirin %30’u Lape Hastanesi, Payda Derneği ve Yusra Toplum Merkezi olmak üzere üç farklı yardım kuruluşuna bağışlanacaktır.

Od’A-Ouvroir d’Art Sanat Galerisi
Lycée Sainte Pulchérie, Çukurluçeşme Sok. N:7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu – Istanbul

Galeri

daha fazla+
X