Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Sainte Pulcherie Lisesi’nin Genç Filozofları

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi öğrencilerinin İngilizce yazdıkları felsefi makaleleri Amerika’nın saygın felsefe dergisi "Questions: Philosophy for Young People" adlı dergide yayınlandı.

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi, öğrencilerini lisede geçirdikleri beş yıl süresince insani değerler üzerine düşündürerek entelektüel ve akademik yetiler açısından geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu misyona uygun olarak yetişen öğrencilerimizden Beliz Ürkmez ve Okyanus Kar Şen adlı iki öğrencimiz Mayıs 2016 tarihinde UNESCO’nun 2007 yılında yayınladığı “Philosophy: A School of Freedom” adlı eserde temel kaynak olarak kabul edilmiş, “American Philosophical Association” kurumuna bağlı, hakemli akademik bir felsefe dergisi olan saygın “Questions: Philosophy for Young People” adlı derginin “Hayvan Hakları” başlıklı sayısı için felsefi makalelerini yolladılar. Beliz Ürkmez’in “Can we eat and still love animals”, Okyanus Kar Şen’in “Why we love and kill animals?” başlıklı makaleleri editör kurulu tarafından yayınlanmaya değer bulunarak derginin Sonbahar 2016 16. sayısında yayınlandı.
Gösterdikleri başarılardan dolayı 12. Sınıf öğrencimiz Okyanus Kar Şen’i ve şu an Los Angeles’da UCLA’da eğitimine devam eden mezunumuz Beliz Ürkmez’i içtenlikle kutlarız.

Detaylı Bilgi İçin:

https://www.pdcnet.org/collection-anonymous/browse?fp=questions&fq=questions%2FVolume%2F8984%7C16%2F

https://en.wikipedia.org/wiki/Questions:_Philosophy_for_Young_People

http://www.questionsjournal.org/

daha fazla+
X