Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Öğrencilerimiz İTÜ MUN Konferansı’nda

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi olarak İTÜ’de düzenlenen İngilizce MUN Konferansı’na katıldık. Öğrencilerimiz izlenimlerini aktarıyorlar...

” Herşeyden önce şunu belirtmek istiyorum, İTÜ’deki bu konferans en eğlenceli ve en eğitici MUN konferanslarından biriydi. İlk günkü hedefimiz oryantasyondu. “I Phone Blackberry’e karşı” gibi komik bir tartışma ile güne başladık ( bu sadece eğlenme amacını taşıyordu). Ardından ben- Belçika delegesi olarak- “”Hiç sahip olmadım” isimli bir oyun önerdim, bu oyunda da gerçekten çok güldük. Ancak ikinci günümüzde yoğun çalışmamız gerekti; çözüm önerilerini tartışmak, imza toplamaya çalışmak, önerileri kabul ettirebilmek için grup oluşturmaya uğraşmak ve katılımcıları çözüm önerilerimizin geçerliliği konusunda ikna etmek hayli zorlu uğraşılardı. Son gün “Güney-Doğu Asya’da İnsan Ticaretine Karşı Mücadele” konusunda çözüm önerilerimizi tartıştık ve imzaya sunduk. Kabul edilmesi bizim için sevindirici oldu.

Son gün kapanış törenine katıldık ve orada da bizim için önemli bilgiler edindik. Bizim bu konferansa katılmamızı sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.”

Ece Su SOY L2A

“Benim için çok değişik ve önemli bir deneyim oldu, aynı zamanda da tartışmalar sırasında çok eğlendim. Konferansa katılmak hem öğretici hem keyifliydi. IIMUN 2013’e katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Üç güne sığdırdığımız yoğun çalışmadan ötürü biraz yorgunum. Konferansta birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Cem ÜNAL L2 A

daha fazla+
X