Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Öğrencilerimiz Bilim Projelerini Sergiliyor

8 Haziran Perşembe günü okul bahçesinde bilim festivali düzenlendi. Öğretmenler ve öğrenciler, genç ve yetenekli bilim insanlarımız tarafından, eğitim-öğretim yılı boyunca yapılan bu projelere ve tasarımlara hayran kaldılar!

Öğrenciler, fen bilgisi öğretmenleri eşliğinde, herkesin merakını uyandıran açık hava bilim sergisi kurdular. Uzun bir aradan sonra, tomurcuklanan bilim insanlarımız, her biri bir öncekinden daha orijinal olan eserlerini, lisemizin tüm eğitim topluluğuna gururla sundular. Bilimi yeni bir perspektiften sunmayı sağlayan bu proje, aynı zamanda öğrencilerimizin gizli yeteneklerini keşfetmek için bir fırsattı. 

Nous avons ainsi pu en apprendre plus sur les projets plusieurs fois primés lors de concours scientifiques prestigieux comme le projet en physique concernant les transferts de chaleur et la perte de masse dans les procédures de contrôle des masques ou encore le superbe projet en physique de conception et construction d’un système de mesure pour comparer des matériaux d’isolation acoustique couramment utilisés dans l’industrie de la construction en Turquie et l’étude des performances de ces matériaux. Sans oublier les nombreux autres remarquables projets en physique et en robotique présentés durant ce moment d’échange. 

Maske kontrol prosedürlerinde ısı transferi ve kütle kaybı üzerine fizik projesi ile bir ölçüm sisteminin tasarımı ve inşası üzerine Türkiye’de inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılan ses yalıtım malzemeleri ve bu malzemelerin performanslarının incelenmesi gibi prestijli bilimsel yarışmalarda birçok ödül kazanan projeler hakkında daha fazla bilgi edindik. Bu etkinlik sırasında sunulan fizik ve robotik alanında dikkate değer diğer projeleri de unutmayalım! 

X