Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Off-Season Turnuvasında İki Ödül Birden

Pandemi sebebiyle bu yılki "Off-Season Turnuvası" çevrimiçi olarak 15-17 Ekim 2021 tarihleri arasında zoom üzerinden gerçekleşti. Türkiye'den farklı FRC takımlarının katıldığı "Off-Season Turnuvası"nda başarılı sunumlar düzenleyen FRC takımımız SPARC5665 iki ödül almaya hak kazandı.

FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) 1989 yılında; gençlerin, teknoloji ve gelişime olan ilgilerini ve katılımlarını arttırmak amacıyla kuruldu.

Manchester merkezli sivil toplum kuruluşu olan FIRST; gençlerin, güven, bilgi, hayat tecrübesi kazanmalarını ve onların bilim, teknoloji, mühendislik, matematik alanında gelişimlerini sağlayarak, kariyer planları yapabilmeleri için fırsat sunar.

2014 yılından bu yana ülkemizde de düzenlenen, gerçek sezonlar dışında takımların kendilerini geliştirmeleri için “Off-Season” adı altında turnuvalar düzenlenir.

Bu sene başarılı sunumlar düzenleyen FRC takımımız SPARC5665 toplamda iki farklı ödül almaya hak kazandı.

Bu ödüller:

1- FRC Safety Ödülü (En İyi İş Güvenliği Kültürüne Sahip Takım)

2- Entrepreneurshıp AWARD (En İyi İş Planı Geliştiren Ve Uygulayan Takım)

Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

*Bu yıl yapılacak gerçek sezon turnuvasında ise takımımız, 2022 Mart ayında, İstanbul Regional Turnuvasına katılarak okulumuzu temsil edecektir.

X