Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

MFINUE 2011 Konferansı

Fransızca MUN Kulübünün 18 üyesi, "Birleşmiş Milletler Avrasya, Uluslararası Fransızca Modeli" (MFINUE) Konferansı’nda kendilerini kanıtladılar.

Her Zamankinden Daha Fransızca Bir MUN!…

MFINUE’nin bu ikinci buluşması, MUN’da deneyimli bazı öğrencilere Birleşmiş Milletler yöntemleri konusundaki bilgilerini geliştirme, bazılarına da hitap sanatının inceliklerini kolaylıkla deneyimleme şansını verdi.

Geçtiğimiz Kasım ayının 25-27 tarihleri arasında Saint Joseph Lisesi’nde gerçekleşen üç günlük yoğun konferans süreci, Grenoble, Ferney, Varşova, Ankara, İzmir ve İstanbul’dan katılan öğrencilere ilginç olduğu kadar da karmaşık konularda düşüncelerini savunma olanağı tanıdı: sibernetik savaşlar, organ ticaretiyle mücadele, eski Yugoslavya’nın vatansız bireylerinin durumu, devlet başkanlarının dokunulmazlığının kaldırılması, şehircilik düzenlemeleri, ekosistemlerin rehabilitasyonu, vb…

Aşağıda katılımcı okulların ortak çalışmasının ürünü olan Çözümler Kitapçığını bulabilirsiniz. Tamamiyle öğrenciler tarafından ortaya konan bu çözümlerin bazıları Genel Kurulda tartışıldı.

Öğrenciler, onları Hollanda’nın La Haye kentinde gerçekleşecek MFNU 2012 ’ye hazırlayan çok verimli bir deneyim yaşadılar.

daha fazla+
X