Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Meslek Tanıtım Günleri Çevrimiçi Gerçekleşti!

Her yıl 10. sınıf öğrencilerine yönelik Rehberlik Servisimizin yürüttüğü Sainte Pulchérie Lisesi Meslek Tanıtım ve Kariyer Günü, bu sene, küresel salgın koşullarında 19 Ocak Salı günü 12.00-13.30 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşti. Moleküler Biyoloji’den Sosyolojiye, Tasarım’dan Hukuk'a, 19 farklı meslek dalından profesyoneller öğrencilerimizle buluştu.

Buluşmada, öğrencilerimiz dört oturumda, tanımak istedikleri meslek profesyonellerinden, alanları hakkında bilgi edinerek merak ettiklerini öğrenme fırsatı buldular. Yaşamlarının ilerleyen evresinde çalışmak istedikleri alanlar üzerinde önemli bilgiler edinip mevcut bilgilerini de güncelleme imkânı buldular.

Bazı öğrenciler, hiç gündemlerinde olmayan mesleklerle tanışma imkânı bulurken; bazılarıysa edindikleri bilgilerle düşündükleri mesleklere yönelik yüksek öğretim süreçleri konusunda daha detaylı bilgi sahibi oldular.

Çevrimiçi gerçekleştirdiğimiz Meslek Tanıtım ve Kariyer Günü’nün tüm öğrencilerimize faydalı olduğunu umar, bu etkinliğe katılan tüm meslek profesyonellerine teşekkür ederiz.

X