Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Kültür etkinlikleri komitesi farklı düzeylerden 16 öğrenciden oluşuyor. Gönüllü öğrenciler birlikte çalışarak, görünürlüğünü sağlamak için medyatekteğin yaşamına katılıyorlar. Aynı zamanda lisenin öğrenci ve öğretmenlerinin sıradan okul günlerinden farklı zaman geçirdikleri tematik günler düzenliyorlar. Bu sene, komite öğrencileri etkinliklerini lisede "meloman gün" düzenleyerek başlattılar. 4 Aralık 2018 Salı günü, lisenin çeşitli yerlerinde müzik vardı.

“Bu komitede amacımız, sınav haftasından sonra “mola” olarak da düşünülebilecek, öğrencilerin rahatlayabileceği hoş bir gün düzenlemekti. Kendi aramızda konuştuk ve herkesin eğlenebileceği müzikal bir gün düzenlemeye karar verdik.

İlk olarak, iş bölümü yaptık. Bazı öğrenciler müzik blind-test’ini hazırladı ya da duyuruları yaptı, diğerleri medyateğin dekorasyonuyla ilgilendi, ve aramızdan bazıları da çörek ve brownie yaptı.

Lisenin koridorlarında müzik yapmaya istekli gönüllü öğrenciler bulduk. Gerçekten bir ekip çalışması oldu.

Sabah, öğrenciler sınıflarına çıkarken keman dinletisiyle güne başladılar. Herkes şaşırmıştı, hiç böyle birşeyle karşılacaklarını beklemiyorlardı! Yan flüt, ukulele, gitar, keman sesleri günümüzü güzelleştirdi.

Öğle teneffüsünde, meloman gün tam anlamıyla başladı. Medyatekteki blind-test gerçekten harikaydı ve atıştırmalıklar da lezizdi. Gerçekten çok iyi vakit geçirdik.

On dakika okuma süresince, öğretmenlerden en sevdikleri şarkıyı öğrencilere dinletmelerini ve müzik hakkında konuşmalarını rica ettik. Gün işte böyle geçti! Ortam çok sempatikti.”

Sude, Rana, Begüm – 10D

daha fazla+
X