Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

La Paix Hastanesi’ni ziyaret ettik.

Geçen hafta eğitsel ders etkinliğimizi gerçekleştirmek üzere La Paix Hastanesi’ni ziyaret ettik ve yaşlılara ne kadar güzel bir ortamda hizmet sunulduğunu gördük. Onlarla konuştuk, bazıları hayatlarını, sevdiklerini, ailesini anlattı, bazıları çektikleri sıkıntıları, zorlukları.Biz de elimizden geldiği kadar onları teselli etmeye çalıştık. Oraya gitmek benim için güzelve unutulmaz bir tecrübe oldu.
Ayşe Topak -L1A

La Paix Hastanesi’nde çok sayıda yaşlı insanla tanıştık. Sırayla onları odalarında ziyaret ederek uzun uzun sohbet ettik. Bizi odalarında ağırladılar, anılarını anlattılar.Böyle bir deneyim yaşadığım ve onların yanında bulunduğum için çok mutlu oldum.
Lara Çavga-L1A

Geçen hafta gezi paylaşmanın mutluluk demek olduğunu orada bir kez daha anladım.Bazı hastalarla sohbet edip birlikte yemek yedik. Çok mutlu oldular. Onları gördüğümüz ve onlarla birşeyler paylaştığımız için çok mutlu oldum.
Saba Üzeltürk-L1A

La Paix’e gittikten sonra hayattaki bazı gerçeklerle karşılaştığımı hissettim.Oradakilerin bir parça kekle, bir güler yüzle dünyalar hediye edilmiş gibi mutlu olabilmesi ise oradan ayrıldıktan sonra herşeyin kıymetini daha iyi bilmem gerektiğini farkettirdi..Kısacası orada bulunmak dertlerini dinlemek elimden geldiğince yardım edebilmek hüzünle karışık bir mutluluk verdi bana..İlk kez gitmiş olmamdan da kaynaklanıyor olabilir fakat gerçek anlamda La Paix Hastanesi’ne yaptığımız gezi, hayatımdaki en değişik ve anlamlı anılardan biri olacak kalacak.
Melike Tekdağ-L3TMB

La Paix Hastanesi’ne gerçekleştirdiğimiz ziyaret sırasında onlarla önceki ve şimdiki zamanı paylaştık.Gözlerindeki mutluluğu görünce ziyaretimizin onları ne kadar mutlu ettiğini farkettim En kısa sürede bu güzel kurumda onlarla tekrar buluşma dileğiyle…
Sena Kaya- L3TMB

Hazırlık sınıfı öğrencisiyken La Paix ’ e yaptığımız ziyaret kadar keyifli bir ziyaretti benim için…Kalpleri yaşama sevinci ile dolu olan bu güzel insanlarla zamanı paylaşmak hepimizi çok mutlu etti.Anılarını dinlerken onlarla birlikte geçmişe yolculuk yaptık.Mutlu ve umutlu olduklarını görmek bizleri de çok mutlu etti.
Sezin Darmar-L3TMA

Yaşam sürecinde elde edilen en önemli kazanım, olgunluktur “yaşlılık”. Yaşlılar, hayatta karşılaştıkları problemler karşısında, gençlerin sahip olamayacağı kadar geniş ve kullanışlı çözümler içeren birikimlere ve davranış tarzına sahiptirler.Yaşlılık, bir yıkım değil, bir değişim sürecidir.Yaşlılar, zorlu geçebilen değişim dönemini, gençlerin ziyaretleri ile daha kolay aşabilirler. Büyük morali sevgide, güler yüzde bulurlar.Onlara en çok neyi arzu ettikleri sorulduğunda ziyaret edilmeyi talep ederler. Siz sevgili gençler, zaman zaman huzurevlerindeki yaşlıları ziyaret ediyor musunuz? Büyüklerinizin deneyimlerini ve birikimlerini paylaşmanızın, yaşama bakış açınızda, toplumsal algılarınızda ve kişisel özelliklerinizde , hatta bazı durumlarda mesleki gelişiminiz üzerinde önemli katkıları olacaktır.Yaşlılar, gençlerle paylaştıkları zaman dilimlerinde toplumsal değişimlerden ve yeniliklerden haberdar olurlar. Ayrıca birikimlerini, deneyimlerini paylaşmak, gereksinim duydukları saygı ve ilgiyi görmek de yaşlılar için çok önemlidir.

Huzurevlerinde yaşlılarımıza her türlü imkan sağlanabiliyor ama onlar için önemli olan saygı görmek ve sevilmek. Sevgi ve paylaşmak. Sevgiyle paylaşan mutlu olur, mutlu eder, mutluluk yaratır.MUTLULUK PAYLAŞMAKTIR!

daha fazla+
X