Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Kültür ve Edebiyat Sempozyumu 10.Yaşını Kutluyor

Her yıl sabırsızlıkla beklediğimiz Kültür ve Edebiyat Sempozyumumuzun 10. sunu bu yıl 6 Nisan 2013 Cumartesi günü, "Yeraltı Edebiyatı ve Edebiyatta Polisiye" konusuyla gerçekleştiriyoruz.

Yeraltı Edebiyatı ve Edebiyatta Polisiye

10. yılımızda, önceki sempozyumlarımıza konuşmacı olarak katılarak, düşünce hayatımıza yeni pencereler açan birçok yazar, akademisyen, tiyatro ve sinema sanatçısıyla bir kez daha buluşacak olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Bu yılki konumuz hepinizin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz “Yeraltı Edebiyatı ve Edebiyatta Polisiye”. Bu konularda bizlerle değerli bilgi ve görüşlerini paylaşacak konuşmacılarımız:

Abdullah Yılmaz

Yayıncılık dünyasının her alanında çalıştı. Düzelti, redaksiyon, çeviri, edisyon, yayın yönetmenliği yaptı. 50’ye yakın kitap çevirdi. 2008 yılından beri Ayrıntı Yayınları’nda editörlük yapmakta.

Şenol Erdoğan

Yayıncılık hayatına Afa Yayınlarıyla başladı, son on yılını Altıkırkbeş Yayınlarına vakfetti ve hâlâ Altıkırkbeş’te Genel Yayın Yönetmenliği yapmaktadır. Türkiye’nin tek alt ve karşı kültür magazini UNDERGROUND POETIX’in kurucusu ve editörüdür.

Metin Üstündağ

Profesyonel hayatına 16 yaşında Çarşaf’ta başladı. “Metin’in Aşıkları” adlı köşeyi yüksek tirajlı Gırgır’da çizdi. Yarattığı karakterler : Oris ile Vonti, Mansur Şebboy, İmgehan Lirikboy, İstoş, Pazar Sevişgenleri, Mevzusuzlar, Albert Kamu Vicdanı, İmam ile Adam.

Zafer Ergin

30 Ağustos 1942 İstanbul doğumlu, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Zafer Ergin, çeşitli film ve dizilerde rol almıştır. Ankara Deneme Sahnesi dizisindeki rolüyle zirveye çıkmıştır.

Ayşe Erbulak

Günaydın, Güneş ve Sabah gazetelerinde çalıştıktan sonra tekrar canlanan tiyatro aşkı ona, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Ali Poyrazoğlu Tiyaroları’nda oynama imkanı sağladı.

Esmahan Aykol

“Kitapçı Dükkanı” (2001) ve “Kelepir Ev” (2003) adlı romanları beş dile (Almanca, Fransızca, İspanyolca, Yunanca ve Macarca) çevrildi. 2006’da “Savrulanlar” adlı romanı yayımlandı. Aynı zamanda gazeteci olarak “Sokak” gazetesinde başladığı gazeteciliğe, Güneş, Nokta ve Radikal İki’de devam etmektedir.

10. Kültür ve Edebiyat Sempozyumumuzun programı aşağıdadır:

YERALTI EDEBİYATI VE EDEBİYATTA POLİSİYE

9.30 Karşılama

10.00-10.45 Abdullah YILMAZ “Yeraltı Edebiyatı: Dünya, Türkiye”

11.00-11.45 Şenol ERDOĞAN “Yeraltı Edebiyatı Değil, Yeraltı Yayımcılığı”

12.00-12.45 Metin ÜSTÜNDAĞ “Edebiyat ve Mizah”

12.45-13.30 ÖĞLE YEMEĞİ

13.30-14.15 Zafer ERGİN “Dizilerin Toplumsal Yaşamdaki Yeri ve Polisiyelerin Bu Noktadaki İşlevi”

14.30-15.15 Ayşe ERBULAK “Cinayeti Kim İşledi?”

15.30-16.15 Esmahan AYKOL “Edebiyatta Polisiye”

16.30 Kapanış

daha fazla+
X