Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Konser : İstanbul Kâinat Radyosu

Sainte Pulchérie Lisesi, her ayın ilk Salı günü, sahnesinde bir dizi konsere ev sahipliği yapmaktadır. 10 Aralık tarihinde, İstanbul Kâinat Radyosu sahnemize konuk olacak. Doğu ve Batı arasında dünya müziklerinden ezgilerle müzikal bir seyahate davet...

İstanbul Kâinat Radyosu, İstanbul’dan başlayarak evrenin tüm seslerini kucaklayan bir topluluk. Müzikal yolculuğunda bir ayağı Anadolu topraklarında, diğer ayağı dünyanın binbir köşesinde dolaşarak, bu topraklardan köklenen şarkıları ve besteleri, farklı müzikal anlayışlarla bir araya getirerek yorumlayan İstanbul Kâinat Radyosu, kendini ve yaptığı müziği şu sözlerle tanımlıyor:

“Aslında bir olan bu alemi, kendi aleminden seyre gayret eden,
Bağırmadan, sükûnetle sohbet etmeyi seven;
Bir ayağı Anadolu’da, diğer ayağı ile kâinatı zevk eden bir ses kutusu İstanbul Kâinat Radyosu..”

Yaylı tambur gibi “buralı” tınıları barındıran enstrümanlara da, piyano, trompet gibi görece “Batılı” enstrümanlara da açık bir müzik…

İlk albümünü 15 Kasım 2019’da Bgst Records’tan çıkaran İstanbul Kâinat Radyosu’nda, Kardeş Türküler’in solistlerinden Feryal Öney vokal, bas gitar, perdesiz gitar ve düzenlemelerde, Hasan Kiriş yaylı tambur ve vokalde, Onur Nevşehir piyano ve keyboardda, Onurcan Çağatay trompette ve Velican Sağun perküsyonda yer alıyor. Sahne Pulchérie’de verecekleri konserde İtalya’dan Dolores Melodia ve Michele Signore’yi sahneye konuk edecekler.

Daha fazla bilgi için :
OdeonArts Müzik & İletişim – Saba Sümer T. 0532 760 67 43 mail@sabasumer.com

Billets : Biletix (75 tl), buraya tıklayın

Sainte Pulcherie mezunları, öğrencileri, velileri ve çalışanları için biletler indirimli olarak 55 TL tarifesinden Biletix’den satın alınabilecek. İndirimli bilet kodu için mail@sabasumer.com adresine mail atınız, isim-soyisim, mezuniyet yılınız ya da veli olarak öğrencinin ismi ve sınıfı bilgilerini iletiniz.

“Save de date”
14 Ocak Salı 2020 : Borusan Quartet
18 Şubat Salı 2020 : Emin Fındıkoğlu +12 Big Band

daha fazla+
X