Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Genç Fidanlar, Köklü Ağaçlar

Konser: Borusan Quartet

14 Ocak Salı saat 20:30’ta yeni yılı zengin bir müzikal programla karşılamak için Borusan Quartet, sahnemizde Beethoven’ın 250. doğum günü vesilesiyle bir konser verecek.

14 Ocak Salı saat 20:30’ta yeni yılı zengin bir müzikal programla karşılamak için Borusan Quartet, sahnemizde Beethoven’ın 250. doğum günü vesilesiyle bir konser verecek.

BORUSAN QUARTET
Esen Kıvrak, keman
Özgür Baskın, keman
Efdal Altun, viyola
Çağ Erçağ, viyolonsel

Program :

  • Beethoven La majör opus 18, s 5
  •  Guiseppe Verdi
  •  Fazıl Say’ın yaylı çalgılar dörtlüsü besteleri

2005 yılında Prof. Gürer Aykal öncülüğünde kurulan Borusan Quartet, Alban Berg Quartet, Julliard Quartet, Gürer Aykal, Joshua Epstein ve Maxim Vengerov gibi ünlü topluluk ve sanatçılardan ustalık sınıfı eğitimleri aldı.

İsviçre’deki Maggini Vakfı’nın iş birliğiyle 1776 yapımı Storioni keman, 1785 yapımı Gagliano keman, 2008 yapımı Conia viyola ve 1740 yapımı Guarneri viyolonsel gibi çok özel enstrümanlarla müzik yapma olanağına sahip oldular.

Topluluk, yurtdışında gerçekleştirdikleri turnelerde, Tonhalle (Zürih), Carnegie Hall (New York), Konzerthaus (Viyana), Concertgebouw (Amsterdam), Philharmonie de Paris (Paris), Le Corum (Montpellier), Schloss Elmau (Münih), L’arsenal (Metz), G. Verdi Hall (Milano) ve Musikverein (Viyana) gibi seçkin salonlarda konserler verdi.

Borusan Quartet’in oda müziği alanında birlikte çalıştığı sanatçılar arasında İdil Biret, Itamar Golan, Fazıl Say, Valentin Erben, Gülsin Onay, Hüseyin Sermet, Ruşen Güneş, Reto Bieri, Toros Can, Ferhan & Ferzan Önder, Igudesman & Joo, Muhiddin Dürrüoğlu, Fora Baltacıgil, Gökhan Aybulus ve Lawrence Power gibi müzisyenler bulunuyor.

2019 Temmuz’unda ikinci kez West Cork Oda Müziği Festivalinde konser veren topluluk, 2020 Amsterdam Quartet Bienali’nde yer alacak.

SP Konserleri biletleri Sainte Pulcherie mezunları, öğrenci ve velileri için %25 indirimli olarak Biletix’ten satın alınabilecek. İndirimli bilet kodu için mail@sabasumer.com’a mail atınız.

Bilet ücretleri : 80 TL
SP indirimli : 60 TL

Biletler Biletix’te

Detaylı Bilgi için: Saba Sümer 0532 760 67 43

daha fazla+
X