Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Her ders yılının sonunda olduğu gibi, bu yılı da Karne Törenimiz ile sonlandırdık. Tören, 24 Haziran Cuma günü güzel bir yaz güneşi altında heyecan ve neşe içinde gerçekleşti.

İkinci dönemin sonunda karne töreni her zaman duygusaldır, hem eğitim-öğretim yılının bitişini hem de üniversite eğitimine devam edecek 12. sınıf öğrencilerinin ayrılışıyla bir döngünün sonunu işaret eder.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürümüz Hermine Ridé ve Türk Müdür Baş Yardımcısı Minâ Akcen konuşmalarını yaptılar. Ardından, sözü okul başkanı 12. sınıftan Derin aldı ve Sainte Pulchérie’nin öğrenciler için simgelediklerini anlattı ve ortak anıları canlandırdı.

Bayrak töreninde 12. sınıf öğrencileri bayrağı 11. sınıf öğrencilerine devretti. Daha sonra, her seviyeden ilk üç öğrenci alkışlar eşliğinde Takdir Belgesi almaya sahneye çağrıldı.

Bu yıl da tören, sınıf öğretmenlerinin Teşekkür ve Üstün Başarı Belgelerini dağıttığı sınıflarda daha samimi bir şekilde devam etti.

Tüm öğrencileri ve tüm sınıfları, bu pandemi sonrası iyileşme yılı boyunca gösterdikleri ciddiyet ve katılım için tebrik ederiz.

Tüm öğrencilerimize güzel bir yaz tatili dileme zamanı, zira bunu hak ediyorlar !

X