Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

4 Nisan Çarşamba günü Tinky Winky, Gregor Samsa, Kaptan Hook, Lara Croft ve niceleri okulumuzu ziyaret ettiler ve herkes şenlikli bir gün geçirdi.

Kahramanlık

Okuma Komitesi’nin daha önce 2016-2017’de düzenlediği Harry Potter günü ve birinci dönemde düzenlediği Cadılar Bayramı etkinliklerinde olduğu gibi, öğrenciler tüm organizasyonu üstlendiler: Kahramanlar Günü’nün tanıtımı, Bir Kahraman için Sorular bilgi yarışmasının sorularının hazırlanması, medyatekte açık büfe ve bu günü “farklı” kılan tüm diğer ayrıntılar öğrenciler tarafından incelikle tasarlandı…

Okuma Komitesi’nin en yeni üyeleri olan 10. Sınıf öğrencileri için, Türkiye’deki Frankofon Liseler Edebiyat Ödülü etkinliğinin ardından gelen ilk organizasyon işiydi. 11. sınıflardan dört deneyimli öğrenci Okuma Komitesi’nin yeni üyelerini tavsiye ve yardımlarıyla yönlendirdiler çünkü hazırlıklar için zaman çok kısıtlıydı.

Her Kahramanın Kendi Tarzı Var

Bu özel günün amacı kostüm satın almak ya da kiralamak değil aksine gardroplarımızda varolanı değerlendirmek için özgün fikirler üretip yaratıcılığımızı göstermekti! Öğrenciler, roman, bilgisayar oyunu, masal, çizgi roman ya da film kahramanları arasından seçimlerini yaptıktan sonra, öğretmenler ve idare çalışanları onlara kostüm arayışlarında yardımcı oldu.

Çarşamba sabahı, ilk ders zili çaldığında lisenin merdivenleri Black Swan, Men in Black, Peri Viviane, Alis Harikalar Diyarında gibi ünlü kahramanların geçidine dönüştü. Herkes, hem kostümünün ardında saklanan öğretmenin ya da arkadaşını tanıyabilmek için, hem de kostümün hangi kahramana ait olduğunu anlayabilmek için pür dikkat kesilmişti. Gün boyunca, koridorlarda yankılanan kahkahalar ve yüzleri aydınlatan gülümsemeler, kültür ikonaları etrafında teneffüslerde olduğu kadar derslerde de çok eğlendiğimizin kanıtı oldu.

Birimiz hepimiz için; hepimiz birimiz için

Öğle teneffüsünde, tüm kahramanlar medyatekte buluştu ve Okuma Komitesi’nin hazırladığı lezzetli açık büfede küçük bir ziyafet çekti.
Öğrenciler kostümlerini giydiler ve fotoğraflar çekildi. En özgün tasarımların ödüllendirildiği kostüm yarışmasının sonuçları çok yakında açıklanacak.

Kahramanlar yarışıyor

Kahramanlar günü Fransa’nın ünlü bilgi yarışması “Bir Şampiyon İçin Sorular” yarışmasından esinlenen Bir Kahraman için Sorular yarışmasıyla sona erdi. 10. sınıf öğrencilerinin karşısında gerçekleşen yarışma tüm öğrencilere açıktı. İki kişilik gruplar oluşturan yarışmacılar dünya edebiyatı, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla ilgili soruları yanıtladı.

Son derece çekişmeli geçen yarışmayı, İris (9C) ve Selen (9A), ikinci olan grubun bir puan önüne geçerek kazandılar…
Diğer iki finalist İdil (10D) ve Uras (10B) da en az birinciler kadar tebriği hak ediyor çünkü sorular oldukça zor ve çeşitliydi.

İris ve Selen çok yakında, Okuma Komitesi ve medyatek ekibi tarafından düzenlenen tüm yarışmaların ödüllerinin sahiplerini bulacağı törende ödüllerini alacak.

Okuma Komitesi, bu etkinliğe katılan herkese, hem öğretmenlere, hem öğrencilere, hem de idare çalışanlarına teşekkür eder… Bir sonraki özel günde görüşmek üzere!

daha fazla+
X