Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Hazırlık ve 9. Sınıfların Lisede İlk Haftaları

Üç haftadan uzun bir süredir, Hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimiz, liselerine kavuştu. Yüz yüze eğitimin bu ilk haftaları nasıl geçti?

Öncelikle göze çarpan, öğrencilerin bir araya gelince duydukları sevinç. 9. sınıf öğrencileri ile konuştuk ve bize ne denli heyecanlı olduklarını anlattılar: gün boyu arkadaşlarıyla birlikte olmanın ve okullarına tekrar kavuşmanın heyecanını. Koridorlarda gülerek sorularımızı yanıtlayan bir grup 9. sınıf öğrencisi şöyle diyor:

“Çok memnunuz Madame. Evet, bütün gün maske takmak zor; ama okulu çok özlemiştik. Akşam yorgun oluyoruz; ama bu şekilde devam etmesini umuyoruz. Burada olmak bambaşka bir duygu.”

Hazırlık sınıfları ise tam anlamıyla keşif halindeler: hem yaşça büyüklerin dünyasını hem de Fransızcayı keşfediyorlar. Bu ilk hafta boyunca elbette çekingenlik de yaşadılar… Ama her yıl olduğu gibi bu yıl da bu tür çekingenlikleri hızla aşacaklar…

Okulun açıldığı günden bu yana, Hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri gruplara ayrılarak okul binasının önemli mekanlarını ziyaret ettiler: bahçeler, kafeterya, spor salonu, İdari ofisler… Bu süre boyunca tüm öğretmenleriyle tanıştılar. Üstelik birbirlerini tanımak ve kaynaşma ortamı yaratmak için düzenlenen oyunlara katıldılar.

Fotoğraflara bakılırsa, bu kaynaşma etkinlikleri son derece başarılı olmuş!

Kaynaştırma programının devamı, Hazırlık Sınıfları için Maçka Parkı’nda ve 9. sınıflar için Büyükada’da devam edecek. Lisemiz bu etkinlikleri gerçekleştirmek için MEB kararlarını beklemektedir.

 

X