Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

FRC SPARC 5665 Takımımız New York’ta Okulumuzu Temsil Edecek

FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) 1989’da gençlerin teknoloji ve gelişime olan ilgilerini ve katılımlarını arttırmak amacıyla kuruldu. FRC takımımız SPARC 5665, 2015’te kuırulduğundan beri birçok başarı elde etti ve şimdi yeni bir yarışma için yola çıkıyor.

FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) 1989’da gençlerin teknoloji ve gelişime olan ilgilerini ve katılımlarını arttırmak amacıyla kuruldu. Manchester merkezli bir sivil toplum kuruluşu olan FIRST, gençlere, kendine güven, bilgi ve hayat tecrübesi kazandırmak; kendilerini bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanında geliştirerek, kariyer planları yapabilmeleri için fırsat vermek amaçlarını taşır.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılında Avrupada ilk FRC Real Region İstanbulda yapıldı. FRC takımımız SPARC 5665 bu turnuvaya katılarak başarılı sunumuyla 2108 EXCELLENCE IN ENGINEERING AWARD ödülüne layık görülmüştür.

Bu yıl takımımız, 5 – 8 Nisan 2018 tarihlerinde ABD New York City Regional turnuvasına katılarak ülkemizi temsil edecek.

Öğrencilerimiz 31 Mart Cumartesi günü saat 06:45’te THY uçuşuyla Atatürk Havalimanı’ndan yola çıkacaklar ve New York’tan 10 Nisan Salı günü JFK Havalimanı’ndan 19:05 uçağına binerek, saat 11:55’te Atatürk Havalimanı’na varacaklar.

Sorumlu Öğretmen : Abidin Zenginler
İlgili Müdür Yardımcısı : Güler Kayhan

Geçtiğimiz senelerde turnuvaya katılan öğrencilerimizin izlenimlerini aktarıyoruz:

“Katıldığımız İstanbul Regional FRC yarışmasında gerçekten çok eğlendik. Hepimiz bu işi başarmak için çalışmış, bazen okulda kalıp uğraşmış, bazen de gece geç saatlere kadar yazılar yazmıştık ve sonunda emeklerimizin karşılığını aldık. Bizim için çok önemli olan Mühendislik ödülünü aldık. Kazanmak için her ne kadar hırslansak da diğer takımlar ile birlikte yarışmayı birlik olmayı ve grup olmayı öğrendik. Bize yeni şeyler katabilecek bir sürü insan ile tanıştık. Yarışmada karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen, tüm bunları başardığımız için mutluyuz ve kendimizle gurur duyuyoruz.”

“Bu yarışmanın önemi benim için çok büyük çünkü dünyaca tanınmış bir kuruluşun düzenlediği etkinlikte böylesine önemli bir role sahip olmak beni çok gururlandırıyor. Herkesin düşündüğünün aksine, biz burada sadece bir robot yapıp yarıştırmıyoruz, çok değerli arkadaşlıklar kuruyor ve hayatımızda etkileyebilecek deneyimler kazanıyoruz. Gelecekte mühendislik alanında hayallerim olduğu için şimdiden planladığım meslek için çalışmalar yapıyorum. Yeri geldi bu yolda pek çok zorluklarla karşılaştık, yeri geldi çok büyük fedakarlıklar yaptık, ama bunların hepsine değdi.”

daha fazla+
X