Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Fransız Kültür Merkezi Kütüphanesi’nde Bulmacalar

11 ve 12 Aralık tarihlerinde hazırlık sınıfları İstanbul Fransız Kültür Merkezi Kütüphanesi’ndeydiler. Oyunlar ve bulmacalarla kütüphaneyi takımlara ayrılarak keşfeden öğrenciler hem lise boyunca hem de sonrasında kendilerine faydalı olacak bu kütüphaneye ilk adımlarını atmış oldular.

Sainte Pulchérie Lisesi kütüphanecileri tarafından tasarlanan sekiz etaplı oyunla öğrenciler Fransız Kültür Merkezi Kütüphanesi’nin kaynaklarıyla tanışma imkânı buldular. Hazırlık seviyesine uygun yaklaşık 3000 DVD, her türden 2300 CD, gençlik romanları, çizgi romanlar ve dergileri keşfettiler.

Ayrıca öğrenciler ilk kez Fransızca dilinde gündelik hayatta dil becerilerini kullanarak kütüphaneciler Madame Julie ve Madame Serra ile konuştular, gerçekçi ve gerçek bir ortamda kendilerini Fransızca ifade ettiler.

Oyunlar esnasında çekilen fotoğraflar öğrencilerin gelecek hafta bilgisayar dersinde yapacakları foto-roman çalışmasında kullanılacak. En iyi foto-romanlar öğretmen ve öğrenci oylarıyla belirlenip ödüllendirilecek!

Bu keşif etkinliğinin esas amacı öğrencilerin Medyatek derslerinde edindiği bazı bilgileri test etmek olsa da, aynı zamanda öğrencilerin Fransız Kültür Merkezi’ne alışmalarını ve çeşitli kültürel etkinliklere katılmaları için onları teşvik etmekti. Zira, bu kültür merkezine düzenli olarak gitmeleri yeni bilgiler ve fikirler edinmelerini sağlayacaktır.

Fransız Kültür Merkezi Kütüphanesi’nin sunduğu faydalı dijital hizmetleri burada hatırlatalım:

  • Culturethèque: Düzenli olarak güncellenen elektronik kaynaklara ücretsiz erişim (gazeteler, e-kitaplar, sesli kitaplar, kolay Fransızca kitaplar, çizgi romanlar vb.)
  • Spotify hesabı: tematik ve dil seviyesine göre sınıflandırılmış listeleriyle çağdaş Fransız müziğiyle tanışmak için eşsiz bir kaynak.
daha fazla+
X