Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Cacharel’in Sainte Pulchérie Lisesi ile Ortak Çalışması!

Tasarım Yarışması Gençlik, romantizm, özgürlük ve avangardizm Fransız moda ve tasarım tarihine adını altın harflerle yazdıran bu markanın özellikleridir. Sainte Pulchérie Lisesi bu yıl 9. sınıf Görsel Sanatlar dersleri kapsamında prestijli giyim markası Cacharel ile işbirliği yapıyor. Yeni tasarım projesi için kolları sıvamanın zamanı!

Önce Vakko daha sonra Urart ile süren üçer yıllık işbirliğimizin ardından 60 yıldan beri sadece parfümleriyle değil aynı zamanda giyimde de ikonik bir marka olan Cacharel ile çalışacak olmak Sainte Pulchérie Lisesi için büyük bir ayrıcalık.

Tasarım projemizi başlatmak üzere 19 Ekim’de 9. sınıf öğrencilerimizin katıldığı konferansta markanın Türkiye temsilcilerini ağırladık. Koleksiyon danışmanı Güneş Güner, marka ve iletişim müdürü Tuğba Uzüğüten ile marka ve iletişimden uzmanı Ceyhun Kayadelen bizlerle idi.

Bu ilk buluşma vesilesiyle Güneş Güner kurumun başarı hikayesinin önemli aşamalarını anlattı:

Markanın kurucusu Jean Bousquet genellikle iç giyimde kullanılan krepon kumaşı gömlek üretiminde kullanmaya başlayınca bu cesur fikir hemen ilgi çekti. Top model Nicole de Lamargé’ın meşhur gömleği taşıdığı Peter Knapp imzalı fotoğrafı 1966 yılında Elle’in kapağında yayımlandı. Bu başarının başlangıcıydı. Brigitte Bardot Cacharel gömleğini göğsünün altında düğümlediğinde ya da Audrey Hepburn ekranda giydiğinde her şey biranda gelişiverdi; gömlek bir vazgeçilmez haline geldi ve Cacharel gardroplardaki yerini almaya başladı. Krepondan Liberty’e veya kesim ve yenilikçi projelere kadar Cacharel modayı zamanın dışına taşıyor. Öğrenciler kendi tasarımlarında markanın ruhuna dair ögeler kullanmak durumunda oldukları için marka geçmişini birlikte gözden geçirdiler. Profesyonel bir jüri tarafından belirlenecek en iyi çizimler kravat, fular ya da cep mendili olarak 2017 erkek giyim koleksiyonuna entegre edilecek.

Genç tasarımcılarımızın dört kolla sarılacağı eşsiz bir fırsat! 21 Ekim’de Görsel Sanatlar dersinde öğretmen Umut Mehmet ile Güneş Güner’in yönetiminde gerçekleşen ilk çalışma seansına fotoğraflarla şahit oluyoruz.

Öğrencilerimize bol şans diliyoruz!

daha fazla+
yazıyı paylaş
X