Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Bir Kalem, Bir tebessüm

“Hayat paylaştıkça güzel”, ne anlamlı, ne doğru bir söz. Evet, “Aydın Zihniyetler için Kucak Dolusu Kitap” projemizle Kasım 2023'de gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizin ardından, Şubat 2024'de “Bir kalem, Bir Tebessüm”' projemizle yine Malatya, Yeşilyaka İlk ve Ortaokulundaki kardeşlerimizi ziyaret ettik. Bir bilgisayar sınıfı kurmaları için de destek vermeye gayret ettik. Malatya, Yeşilyurtlu kardeşlerimiz, şimdi rengarenk, defterleri, kalemleri ile, eğitimlerine katkı sağlayacak teknolojik imkanlar ile yarının Türkiyesine hazırlanıyorlar. Onların sevgileri yüreklerimizi öylesine ısıttı ki, “İŞTE DOSTLUK, İŞTE KARDEŞLİK” dedik, yüreğimizin taaa derininden, onları hiç unutmayacağımızı yenileyerek.

Her ne kadar kendi aramızda gerçekleştirdiğimiz bir proje olsa da ülkemizdeki batı-doğu kopukluğunu aşma doğrultusunda önemli bir adımdı. Oldukça farklı yörelerden, ailelerden ve çevrelerden gelmiş olmamıza rağmen Yeşil Yaka Okulu öğrencileriyle bir bağ kurabilme fırsatımız oldu. Geldiğimizde çok sevecen karşılandık hatta bazı çocuklar bize anı olarak kalması için resimler yaptılar. Ceren H. (11B) ve Azra Y. (11D)

 

Bazı arkadaşlarımızla üç ay sonra hasret giderme fırsatı bulduk. Her biri ismimizi hala hatırlıyordu ve yüzlerindeki gülümseme bir an olsun eksilmemişti. Mert Ö. (11A)

 

Malatya’ya ilk gelişimde çok misafirperver bir şekilde karşılandık. Çocuklar çok samimi ve cana yakındı. İçlerindeki öğrenme isteğini gördük ve bizde onlar adına heyecanlandık. Asla unutmayacağımız bir deneyimdi. Ebru U. (11A)

 

Kardeş okul projesine 2. kez gelmemize rağmen öğrenciler bizi ilk seferki heyecanlarıyla karşıladılar. Umarım böyle projeler çoğalır ve daha bir çok çocuğun mutlu olmasına katkıda bulunabiliriz. Zeynep S. (10D)

 

Ali Ada: Malatya kardeş okul projesine 2. kez gelen biri olarak.Bu deneyimi ve onuru bir daha yaşamaktan çok mutluluk duyuyorum. Yaşadıkları büyük felaketten sonra bile bu güzel çocukların yüzlerinde hala gülümseme görmek insana büyük bir ders veriyor.Onlara bir nebze bile olsa yardımımız olduysa ve onları bir nebze güldürdüysek Interact kulübü olarak bizi çok gururlandırır.Unutmasınlar ki abileri ve ablalari olarak onların her zaman yanında olacağız. Sevgilerle… Ali Ada E.  (10C)

 

Buraya ilk gelişimdi ve geldiğimizde onların gözlerindeki mutluluğu görmek paha biçilemezdi. Umuyorum ki onların hayatlarında bir iz bırakmış ve onlarla beraber olduğumuzu tekrar hatırlatabilmişizdir. Oltan G. (10B)

 

Bazı arkadaşlarımızın ilk, bazılarının ikinci gelişiydi. Benim ilk gelişimdi ve servisle okula giderken bile Malatya ile İstanbul’un farklarını görüyordum. Çocukların samimiyeti ve doğallığı beni çok içten etkiledi, hepsi çok sevecendi ve asla unutmayacağım bir deneyim yaşadım. Umut B. (11A)

 

Bazı arkadaşlarımız ilk defa geldi bazılarımızın da ikinci gelişiydi. Şahsen benim ilk gelişimdi. Çocuklarla vakit geçirirken onların yüzündeki o mutluluğu, sevinci görmek bizi de çok mutlu etti. Onlarla yaptığımz futbol maçı eğlenceli geçti ve onlar bizim gelişimizden bizde oraya gitmiş olmaktan çok mutlu olduk. Emir A. (11B)

 

Dilay Oğuz: Kardeş okulumuzdaki çocuklarla bir araya gelmek, bu anları mümkün olduğunca resmedip sonsuzlaştırmak çok özeldi. Ayrıca onların getirdiğimiz kitaplardan faydalandıklarını görmek hepimizi çok mutlu etti. Dilay O. (11D)

 

Çocuklar çok tatlıydı. Bizi de çok sıcak karşıladılar. Hepsi sosyaldi ve hemen organize oldular beraber hem kendi geliştirdikleri kaleli yakan top oynadık, hem de voleybol oynadık. Nil İ. (10D)

 

Buraya yanınıza 2. kez geldik ve yine çok keyif aldık umarız sizi de mutlu edebilmişizdir. Burak G. (10C)

 

Bu proje için Malatya’ya ikinci gelişimdi. İlk gelişimdeki çocukların mutluluğu ve heyecanı kat ve kat daha artmıştı bu seferki ziyaretimizde. Onların yüzlerindeki gülümsemeyi görmek içimi ısıttı, hiçbiri adlarımızı unutmamıştı ve okula adımımızı attığımız an yine çok coşkulu bir şekilde karşılandık. Umarım bu çeşit projeler ülkemizde çoğalır ve herkes bir kardeş okul edinmenin sevincini yaşayabilir. Selin İ. (10A)

 

Malatya’da ilkokul ve ortaokul çocuklarıyla bağlantı kurma fırsatımız oldu. Tek çocuk olarak bir günlüğüne abla rolünü üstlenmek benim için inanılmaz derecede değerliydi. Voleybol, saklambaç gibi oyunlar oynamak çok eğlenceliydi. Bir ikinci sınıf öğrencisinin bir hareketi beni derinden etkiledi; bana bir çizim yaptı. Malatya’da kahkahalarla ve paylaşılan anlarla dolu bir günde kurulan bağların anısına tabloyu İstanbul’daki odama asacağım. Defne G. (11D)

X