Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Bir Geziden Çok Daha Fazlası…

Kırmızı Sınıf, 4 Ekim akşamı öğrencilerin Sabiha Gökçen Havalimanı’na inmesi ile birlikte sona erdi; ancak zihin ve kalplerdeki etkisi kolay kolay sona erecekmiş gibi görünmüyor....

Pazartesi gününden itibaren sırasıyla gerçekleşen Efes Antik Kenti gezisi, son akşamın geleneksel yemeği, oyunların ve matematik yarışmalarının galiplerinin belirlenmesi, öğrencilere Şirince’den ayrılma vaktinin geldiğini hatırlatan etkinliklerdi… Öğrencimiz Nazlıhan Fırat Şirince’den ayrılışını anlatıyor:

“Şirince’de son gün odalarımızdan çıkarken, Sainte Pulchérie 10. sınıf öğrencileri olarak hepimiz tek bir düşünceye sahiptik: Kırmızı Sınıf, şu ana kadar en hızlı geçen okul gezimiz olmuştu… Ağırlıklı olarak matematik derslerinin işlendiği bu geziye ben de dahil olmak üzere birçoğumuz önyargılarla gitmiştik. Dönerken böyle bir yerde bulunduğumuz için mutlu ve şanslı hissetmemizin yanında, hiçbirimiz henüz geri dönmeyi istemiyorduk. Yoğun bir programımız olmasına rağmen, dersleri Ali Nesin Matematik Köyü’nde yapmak hepimiz için farklı bir deneyim olmakla birlikte ilgimizi, dersten ve konulardan aldığımız zevki de artırdı. Her okul gezisinde olduğu gibi, bu gezi de arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle birbirimizi daha iyi tanımamız için de çok güzel bir fırsat oldu. Sabahları erken saatlerde derslerimizle başlayıp akşamları yapılan İngilizce film saatleriyle sona eren günlerimizde, boşa harcayacak zamanımız olmadı. Ülkemizin önemli matematikçilerinden Ali Nesin ile yüz yüze tanışabilmek, birlikte derslerine girebilmek, sorduğu soruları hep birlikte çözmeye çalışmak her birimiz için çok değerli deneyimler oldu. Bize ayırdığı vakit için Ali Nesin’e, bizimle ilgilenen öğretmenlerimize, çay saatleri için yapılan güzel kekler ve diğer bütün yardımları için Matematik Köyü çalışanlarına Kırmızı Sınıf’ı bize bu kadar güzel yaşattıkları için yeniden teşekkür ederiz.”

Nazlıhan Fırat -10D

daha fazla+
X