Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına Adım Attık!

1 Eylül Cuma günü öğrencilerimiz okulumuzun avlusunda, hem heyecanla hem de çekinerek bekledikleri okul yılı açılışı için buluştular. Yaz sonu güneşi altında törenimizi gerçekleştirdik...

1 Eylül Cuma günü öğrencilerimiz okulumuzun avlusunda, hem heyecanla hem de çekinerek bekledikleri okul yılı açılışı için buluştular. Yaz sonu güneşi altında törenimizi gerçekleştirdik...

Bugün okulumuz heyecanlı bakışları ve tebessümleriyle öğrencileri ve yeni Hazırlık sınıflarının velilerini ağırladı… Hazırlık sınıfına başlayacak ve yeni okullarını keşfeden öğrencilerin tatlı tedirginliği hissediliyordu… Bir ay boyunca Hazırlık sınıfı öğrencileri yoğun bir kaynaştırma programı sayesinde Sainte Pulchérie Lisesi’ni evleri gibi benimseyecekler. 12. Sınıf öğrencilerinin coşkusunu da paylaştık çünkü orta öğretimde son yıllarına adım attıkları için bu tören onlar için çok anlamlı.

Okul müdürümüz Hermine Ridé ve Türk Müdür Başyardımcısı Minâ Akcen öğrencilere ve velilere seslendi.

İşte müdürümüzün konuşmasından satır başları:

“Sevgili öğrenciler, sizler okulumuzun kalbisiniz. Bu yıl, sizleri keşfetmeye, öğrenmeye, büyümeye ve kendinizi geliştirmeye teşvik ediyoruz. Her gün yeni bilgiler edinmek, yeni beceriler edinmek ve arkadaşlarınızla bağ kurmak için bir fırsattır. Soru sormaktan korkmayın, yeni fikirlere yelken açık ve entelektüel risk almaktan çekinmeyin. Büyümek için okulumuzdasınız ve her anlamda ilerlemek için buradasınız. Bu da bazen alışkanlıklardan vazgeçmeyi ve konfor alanından çıkmayı gerektirir.”

Minâ Akcen konuşmasında:

“Sainte Pulchérie lisesi demek, farklılıların zenginliğine inanmak demektir, Sainte Pulchérie li olmak demek, Yurtta barış dünyada barış sözüne inanmak demektir, Sainte Pulchérie li olmak eğitimde deneyimleme, yaşayarak öğrenme, kendini ifade etme ve ifade özgürlüğünün ne denli kıymetli olduğunu anlama demektir ve 177 yıllık bir eğitim geleneğinin, bir eğitim tarihinin  paydaşı, temsilcisi olmak demektir.(…) Ve bu yılın bir büyük anlamı daha var, coşkuyla, farkındalıkla ve cesurca Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız.”

yazıyı paylaş
X