Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Genç Fidanlar, Köklü Ağaçlar

2022 Diploma Töreni

23 Haziran 2022 Perşembe günü, 12. sınıf öğrencilerimiz için lise hayatının sona ermesini heyecanla kutladık. Ellerinde diploma, artık Türkiye ve yurtdışında en iyi üniversitelerde eğitimlerine devam edecekler. İşte 2022 mezunlarımız, hepsi umut verici ve sayısız keşifler getiren yeni ufuklara yelken açıyorlar.

23 Haziran 2022 Perşembe günü, 12. sınıf öğrencilerimiz için lise hayatının sona ermesini heyecanla kutladık. Ellerinde diploma, artık Türkiye ve yurtdışında en iyi üniversitelerde eğitimlerine devam edecekler. İşte 2022 mezunlarımız, hepsi umut verici ve sayısız keşifler getiren yeni ufuklara yelken açıyorlar.

Sainte Pulchérie’de geçirilen beş yılın doruk noktasında, bu güzel yaz akşamında gerçekleşen diploma törenimize tüm 12. sınıf öğrencileri ve yakınları davet edildi. Lise eğitimleri boyunca öğrencilere eşlik eden öğretim kadrosu ve idari ekipler de elbette 2022 mezunlarının başarısını gururla kutlamak için törende hazır bulundu.

Tören, milli marşın hemen ardından Sainte Pulchérie Lisesi müdiresi Madame Ridé’nin şu sözleriyle başladı:

“Bugün buradasınız, şık giyinmiş, kendi kanatlarınızla uçup yeni kıyılara ulaşmanızı sağlayacak armağanı almaya hazırsınız: üniversite öğrenciliği! Bu heyecan ve kaygı karışımıyla sizleri beş yıl önce Hazırlık sınıfına başladığınız günlerin heyecanına geri götürebilecek bir adım daha! Bu beş yılı burada geçirdiğinizi unutmayın. Ve bilgi ve yöntemlere ek olarak, dünyanın neresinde olursanız olun, aktarıcısı olduğunuz değerleri öğrendiniz : disiplin, iyi yüreklilik, cesaret ve angajman, güzellik ve yaratıcılık. Lisemizin değerleri sadece kelimelerden ibaret değildir; adalet ve barış idealinde her zaman mütevazi ve yapıcı bir diyalog aramak için kim olduğunuzu ve tüm farklılıkları kucaklamamızı sağlayan temel ilkelerdir.”

Ardından Türk Müdür Baş Yardımcısı Mina Akcen mezunlarımıza seslendi :

“Bugünden sonra her biriniz kimbilir hangi yönlere yelken açacak ve yaşamınızı şekillendirmeye başlayacaksınız. Kökleri 176 yıla dayanan bir eğitim geleneğinin ve aidiyet duygusunun paydaşları olarak sizlere temennim, cesurca ve yüzünüzde hep tatlı bir tebessümle hayat yolunda ilerlemeniz. Aldığınız eğitim hayat yolunda ilerlerken size çok güzel kapılar açacaktır dünyanın birçok yerinde, deneyimler kazanın, çalışın, yaşayın ama bir gün mutlaka vatanınıza dönüp kazanımlarınızı mutlaka ülkemizin gerçekleri ile paylaşın, çünkü sizler de çok iyi biliyorsunuz ki, ülkemizin gerçekten aydın gerçekten laik ve donanımlı insanlara çok ihtiyacı var.”

Tören, konuşmasını yapmak üzere mikrofona davet edilen Öğrenci Meclisi Başkanı Derin Erbin’in sözleri ile devam etti. Geleneksel olarak her yıl olduğu gibi, 2022 mezunlarının arasından ilk üçe giren öğrencilerin diplomalarını alma sırası gelmişti. Sınıf arkadaşlarının alkışları ve sevdiklerinin duygulu bakışları eşliğinde basamakları tek tek çıkmaya çağırılan okul birincisi, ikincisi ve üçüncüsünü yürekten kutladık.

Sonunda herkesin beklediği, her yıl olduğu gibi ortak bir sevinç içinde yapılan balon uçurma anını geldi.

Şimdi SP’liler Derneği aracılığıyla mezunlar topluluğuna katılma zamanı. Kayıt olmak için gerekli tüm bilgiler derneğin web sitesinde mevcut, üye olmak için buraya tıklayın.

Sainte Pulchérie Lisesi, 176. mezunlarını uğurlarken onları mutluluk ve gururla izliyor ve elbette bu bir “elveda” değil.

X