Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Yurt dışında Üniversite Eğitimi: Hollanda, İngiltere ve Amerika

26 Şubat Pazartesi günü 10. ve 11. sınıf öğrenci ve velilerimiz yurt dışında üniversite eğitimi konusunda düzenlenen konferansa katıldılar. Konuklarımız Hollanda, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi eğitim ofisi yetkilileriydi.

Üniversite eğitimi için yurt dışını tercih eden öğrencilerimizin sayısı her geçen sene artıyor. En az Fransa kadar, dünyanın pek çok farklı ülkesinde de Sainte Pulchérie mezunlarına rastlamak mümkün. Ve biliyoruz ki pek çok öğrencimiz üniversite eğitimi için bu ülkelerin üniversitelerini ve başvuru koşullarını araştırıyor. Bu sürece destek olabilmek ve 10. ve 11. sınıf öğrencilerimizin üniversite başvuru sürecine iyi bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz konferansa öğrencilerimiz ile birlikte velilerimiz de katıldı.

Konferansta, Hollanda Konsolosluğu Neso Nuffic Eğitim Ofisi adına Sayın Merve KALYONCU, İngiltere Konsolosluğu Eğitim Departmanı British Council adına Sayın Semra YALÇIN ve Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu Fullbright Eğitim Komisyonu adına Sayın Betti DELEVİ bizlerle birlikte oldu.

Ülkelerin yüksek öğretim sistemleri, başvuru koşulları, yaşam koşulları vb. konuların paylaşıldığı konferansın, katılan öğrenci ve velilerimiz için yararlı olmasını dileriz.

Konuşmacılarımızın onayı sayesinde, sunum materyallerine aşağıdaki dosyalara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

daha fazla+
X