Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Öğrencilerimiz Açısından Başarılı Bir TOG Kampanyası Oldu

Enerjileri, kendilerinden başkaları için verdikleri değer, coşkuları ve bol miktarda da motivasyonları var! "Onlar", TOG vakfına destek için emeklerini ve zamanlarını çok iyi değerlendiren 10. ve 11. Sınıflardan 23 öğrencimiz.

Enerjileri, kendilerinden başkaları için verdikleri değer, coşkuları ve bol miktarda da motivasyonları var! "Onlar", TOG vakfına destek için emeklerini ve zamanlarını çok iyi değerlendiren 10. ve 11. Sınıflardan 23 öğrencimiz.

TOG Gönüllüleri Vakfı, burslar, kültürel projeler, barınma bursları ve daha da fazlası aracılığıyla gençler için çalışıyor. Okulumuz, geçtiğimiz 3 Kasım’da Radio Pulchérie stüdyomuzda kaydedilen bir radyo programında (bu program buraya tıklayarak Podcast sayfasından tekrar dinlenebilir) TOG’un öyküsünü ve mücadelelerini bize anlatmaları için derneğin iki temsilcisini Elif Hanım ve Ömer Bey’i ağırladı. Onları dinlediğimizde TOG’un faaliyetlerinin genç proje liderlerinin hevesleri sayesinde sınırlarının olmadığını keşfettik. Konuklarımız öğrencilerimizi web sitesi aracılığıyla TOG’u keşfetmeye ve proje önermek için onlarla iletişime geçmeye davet ettiler. Gerçekten de, onların sözleriyle “gönüllü” olmak, bir projeyi nasıl inşa edeceğinizi öğrenmenize, bağımsızlık ve sorumluluk duygusu kazanmanıza olanak tanıyor. Gönüllü olmak, fikirlerinize anlam vermenin, hareket halinde kalmanın, bir yurttaşlık bilinci oluşturmanın başka bir yolu.

Bu yüzden maraton, 23 öğrencimiz için, okulumuzun savunduğu hayırseverlik değerine önem veren bir “özen gösterme” adımına yönelik ilk itici gücü oluşturacaktı. Böylece 23 Kasım’da koşuda temsil edilen yüzlerce dernekle birlikte Sainte Pulchérie öğrencileri parkur boyunca TOG’un renklerini taşıdılar. Her birinin gösterdiği çaba, okul tarafından sunulan lezzetli bir kahvaltıyla ama hepsinden daha önemlisi, birlikte güçlü bir anın paylaşılmış olması duygusuyla ödüllendirildi.

Bireysel kampanyalar artık sona erdiğine göre, toplanan bağış miktarı ve bulunan bağışçı sayısına göre TOG kampanyasında ilk sırada yer alan 4 öğrencinin isimlerini açıklayabiliriz: Azra Derin Ş, Nehir B, Ege B , Asya T. Sizleri tebrik ediyoruz! Toplam 44.490 TL bağış toplayan tüm öğrencilerimizi yürekten tebrik ederiz.

 

Son olarak, 44. İstanbul maratonunun iki büyük kazananını hatırlayalım : Kenyalı Robert Kimkemboi (2 saat, 10 dakika ve 18 saniye) ve Etiyopyalı Sechale Dalasa (2s dk 54sn) !

 

Genel organizasyon için Spor Şubesi Başkanı Aziz Bey’e ve projeye eşlik eden Spor Öğretmeni Ayhan Bey’e teşekkür ediyoruz. Projeyi spor şubesi ile ortaklaşa organize eden İletişim Şubesi Sorumlusu Jülide Hanım’a da teşekkür ediyoruz. Ve maratonun her aşamasında bizi takip eden ve yol gösteren TOG’dan Ayşegül Yangın’a da çok teşekkür ediyoruz.

 

X