Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

“Türkiye’den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar” Yarışması Ön Eleme Sonuçları

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art ile Maçka Sanat Galerisi’nin düzenlediği ve Paris’te Cité internationale des Arts’ta sanatçı rezidansı ödüllü "Türkiye’den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar" yarışmasının seçici kurulu 111 başvuru dosyasını değerlendirip bir ön eleme yapmak üzere ocak ayının ilk haftasında toplanmıştır.

Sarkis, Emre Baykal, Evrim Altuğ, Seyhun Topuz, Serhat Kiraz, Fransız Kültür Merkezi Müdürü Bérénice Gulmann ve Sainte Pulchérie Lisesi Okul Müdürü Alexandre Abellan’dan oluşan seçici kurul, başvuruları titizlikle değerlendirdikten sonra finalistleri belirlediler.

Finalistler

Ayşegül Turan
Beril Gür
Burcu Yağcıoğlu
Eda Emirdağ
Eda Gecikmez
Gamze Taşdan
Gökçen Dilek Acay
Göksu Gül
Gülsün Öykü Doğan
İrfan Dönmez
Kubilay Mert Ural
Meliha Sözeri
Merve Denizci
Naciye Danış Akbıyıkoğulları
Neslihan Koyuncu
Özge Topçu
Serhat Koçak
Serpil Tuğçe Aytürk
Tuğba Yüksel

Genç sanatçıların eserleri Sainte Pulchérie Lisesi’nin sanat galerisi “Od’A-Ouvroir d’Art”ta 23 Mart – 07 Nisan 2015 tarihleri arasında sergilenecektir.

Cité internationale des Arts Paris’te 3 Temmuz 2015 ile 27 Ağustos 2015 tarihleri arasında sanatçı rezidansı ile ödüllendirilecek olan sanatçı ise, sergiye katılacak sanatçılar arasından yapılacak ikinci bir değerlendirme sonucunda belirlenecektir.

Yarışma ile ilgili tüm bilgiler www.sp.k12.tr/yarisma adresinde yer almaktadır.

DESTEKLEYENLER
Cité internationale des Arts Paris – İstanbul Fransız Kültür Merkezi – Simit Derneği – Pirgi İnşaat

daha fazla+
yazıyı paylaş
X