Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

“SPécialistes” görev başında!

Öğrencilerin eğitim ortamlarını kolaylaştıran ve hayat boyu öğrenme sağlayan 1:1 laptop programı ile öğrencilerimiz okul içerisinde çevrimiçi olarak bire bir çalışmaya başlamışlardır.

Hazırlık sınıflarından 13 öğrenci Sainte Pulchérie Lisesi’nin ilk dijital destek ekibi “SPécialistes”leri oluşturmaktadır. Bu öğrenciler, Lenovo bilgisayarlar, yazılımlar ve sınıfta kullanılan programlar gibi dijital araçların kullanımında arkadaşlarına eşlik etme görevlerine sahiptir. Bunun yanı sıra bilgi işlem servisiyle iletişim, lisemizin dijital politikasına öneriler, gelecek nesil bilişim destek ekiplerinin formasyonu gibi konularla da görevlendirilmişlerdir. Dijital araçlarla Zenginleştirilmiş Öğrenme ve ÖĞretme (DİZÖG) ekibi tarafından “SPécialistes” adını verdiğimiz dijital destek ekibimize Lenovo bilgisayarlar hakkında formasyon verilmiştir. SPécialistes, Lenovo bilgisayarları öncelikle test etmiş ve bilgisayarların kullanımına alıştıktan sonra sınıf arkadaşlarına öğretmenleri eşliğinde yardımcı olarak Lenovo bilgisayarlarla ilgili tüm Hazırlık sınıfı öğrencilerine verilen formasyona katkıda bulunmuşlardır.

Artık derslerde 1:1 laptop programına başlayan Hazırlık sınıfı öğrencileri, yeni öğrenme biçimlerinden oldukça memnundur ve daha aktif bir şekilde öğrenmeye ve üretmeye devam etmektedir.

Laptop programı hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

daha fazla+
X