Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Şile’de Yaz Kampı: Öğrencilerimiz Bilgilerini Pekiştiriyorlar!

Hazırlık sınıflarından 24 öğrencimiz, 9.sınıfa hazırlık maksadıyla geçen hafta 5 günlerini Şile’de geçirdiler. Öğrencilerimiz iki buçuk aylık tatilin ardından öğretmenlerinin eşliğinde Fransızcalarını pekiştirme imkanı buldular.

Öğrencilerimiz, 24-28 Ağustos tarihlerinde, okulların açılışından iki hafta önce, Yeditepe Üniversitesi’nin Şile yakınlarındaki Doğa Tatil Köyü’ne gittiler.

Sabah saatleri hazırlık sınıfı temel konularının ele alındığı ve eğitim kadrosunun tamamı tarafından hazırlanan Fransızca derslerine ayrılmıştı.

24 öğrenci, sözlü veya yazılı olarak ya da “Lenovo Yoga” bilgisayarlarını kullanarak dil edinimlerini iyice pekiştirme imkanını yakaladılar ve 9. sınıfa geçen öğrencilerin Fransızcalarına olan güvenleri de arttı.

Öğrenciler sözlüde akıcılık ve kendilerine güven kazanmak için öğleden sonraları 3-4 saat tiyatro yaptılar. Öğrenciler, doğaçlama, telaffuz ve sahneyi doğru kullanma çalışmalarından yola çıkarak Mme Zeynepsu’nun önderliğinde M.Julian ve Mme Emilie’nin yardımlarıyla iki şiiri sahneye koydular. Bu oyunlu çalışma sayesinde okul çerçevesi dışında da Fransızcalarını pratik etme imkanı bulmuş oldular.

Öğrenciler yemeklerden sonra oyunlara, tartışmalara ve tamamıyla Frankofon film gösterimlerine katıldılar. Ayrıca tamamen kendilerinin tasarladığı “Tabou” oyununu oynadılar, hazırlık sınıfı ile 9. sınıf konularının ele alındığı Christophe Gans’ın “Le pacte des loups” ve “Papa ou maman” adlı filmleri izlediler.

Öğrenciler dolu dolu geçen bir haftanın ardından okula döndüler ve çalışmalarını ailelerine sunmak üzere sahnede yerlerini aldılar. “Bon dieu de bon dieu, faire le portrait d’un oiseau”’nun tanıtımının ardından, eğitim kadrosu, veliler ve öğrencilerin görüşüne göre çok faydalı geçen bu gezinin ikincisi samimi bir içecek etrafında son buldu.

Hazırlık sınıfı öğretmenleri bu 24 öğrencimize olduğu gibi tüm döneme başarılarla dolu bir 9. sınıf diler.

daha fazla+
yazıyı paylaş
X