Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Robert Kolej MUN Konferansı (RCIMUN )

Robert Kolej’de verimli geçen MUN konferansının ardından...

“RCIMUN 2013’ten bahsetmek benim için hiç kolay değil çünkü 5 seneden bu yana hayatımda çok önemli rol oynayan MUN’a, delege olarak katıldığım bu son konferanstı. Bu nedenle komitemde “En İyi Delege Ödülü”nü almak benim için çok özel bir armağan oldu. RCIMUN her zaman profesyonelliğiyle, kadrosuyla ve organizasyonuyla dünyadaki en önemli konferanslardan biri olmuştur. MUN’a katılım bu sene diğer yıllara göre daha fazlaydı. Bununla birlikte Türkiye’den katılım, yurt dışından gelen okul sayısına oranla daha azdı.

Robert Kolej’in büyük kampüsündeki ilk günümüzde hepimiz çok heyecanlıydık. Danışman öğretmenlerimizle kampüsü gezdikten sonra açılış töreni için tiyatro salonunda buluştuk. Temsil ettiğimiz ülke olan Burkina Faso için ayırılan yerlere yürümek bile çok keyifliydi. Tören bittikten sonra, bir sonraki güne hazırlanmak ve biraz da olsun dinlenmek için evlerimize döndük.

Çarşamba günü tiyatroda genel kurul komiteleri toplandı ve büyükelçiler tarafından açılış konuşmaları yapıldı. Kısa bir kahve arasından sonra komite çalışmaları başladı. Onay Paneli’nin açılmasıyla birlikte kulis çalışmaları başladı ve kısa süre içinde tüm çözüm önergeleri tamamlandı.

Perşembe, cuma ve cumartesi günleri komitelerimizde çözüm önerileri tartışıldı ve genel kurula çıkacak çözüm önerilerinde karar kılındı. Cumartesi günü dört buçuk saatlik genel kurulda politika, insan hakları, çevre ve silahsızlanma komitelerinin önergeleri tartışıldı ve oylandı. RCIMUN bir kere daha, bizler için yine harika bir deneyim oldu.

RCIMUN, MUN’a ilgi duyan herkesin katılması gereken bir konferans. Bu sene de bu şansı yakaladığım için çok mutluyum. MUN Kulübümüzün yeni delegelerine başarılar diliyorum. Keyfini çıkarın!”

Sude Kaçar
Burkina Faso Büyükelçisi
İnsan Hakları Komitesi

daha fazla+
X