Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Ottawa Üniversitesi Lisemizdeydi!

Yurtdışındaki prestijli üniversitelerin lisemize yaptığı ziyaretler devam ediyor. 20 Şubat’taki misafirlerimiz, son yıllarda mezunlarımızın yoğun ilgi gösterdiği Kanada’nın Ottawa Üniversitesi yetkilileriydi...

Son 4 yılın üniversite yerleştirme sonuçlarına baktığımızda, yurt dışındaki üniversiteleri tercih eden mezunlarımızın sayısında bir artış görülmekte olup, bu artışta Fransa’dan sonra en büyük payı Kanada alıyor. Öğrencilere sunmuş olduğu olanaklar, yüksek kalitedeki eğitim seviyesi ve mezuniyet sonrasındaki iş ve kariyer imkanları Kanada’nın tercih edilme nedenlerinden bazıları…

Başkent’te bulunan Ottawa Üniversitesi de, İngilizce ve Fransızca olmak üzere çift dilli eğitim veren sayılı üniversiteler arasında… Bu da frankofon liselerde eğitim alan öğrencilerin yüksek öğrenimleri süresince her iki dili de kullanabilmesine olanak sağlıyor.

Öğrencilerimizin ilgisi ve kayıt olan mezunlarımızın üniversitedeki performansını dikkate alan üniversite yetkilileri, lisemizi ziyaret takvimlerine ekleyerek 20 Şubat günü öğretmen, öğrenci ve velilerimizle bir araya geldiler.

Üniversitenin uluslararası öğrenci kabul ofisi koordinatörü Marc-André GOUGEON ve Mühendislik Fakültesi 1. sınıf öğrencisi 2018 mezunumuz Beril BORALI, hem kabul alıp seneye eğitim almaya hak kazanan 12. sınıf öğrencilerinin, hem de önümüzdeki sene başvuru yapmayı planlayan 11. sınıf öğrenci ve velilerinin sorularını cevaplayarak bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

daha fazla+
X