Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Medyatekte İngiliz Kraliyet Düğünü Kutlaması

14 Mayıs Pazartesi günü medyatek, İngilizce zümresi ve hazırlık öğrencileri ile ortak organize ettiği etkinlikte Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğününü bir hafta öncesinden kutladı. Düğün kutlamaları etkinliğimize Türk yemekleri, öğrenciler tarafından yazılmış İngilizce magazin makaleleri, eğlenceli oyunlar ve sunumlar eşlik etti. Genç çifte bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

“Öncelikle gönüllü öğrencilerimiz bizim öğle teneffüsünde hep birlikte yiyebileceğimiz yemekler getirdiler ve bu sayede hocalarımızla ve arkadaşlarımızla beraber güzel bir öğle teneffüsü geçirdik. Öğleden sonra her sınıf kendi İngilizce derslerinde okulumuzun kütüphanesine inip kraliyet ailesi hakkında bilgilendirilip aynı zamanda eğlenceli vakit geçirdiler. Oyunlardan ve yarışmalardan önce bilgilendirilmemiz için her sınıftan 2 arkadaşımız bize kraliyet ailesi hakkında bilgilendirici bir sunum yaptılar. Sonrasında bu sunumda öğrendiğimiz bilgiler ışığında yine arkadaşlarımızın hazırladığı Kahoot yarışmasını yaptık. Bireysel Kahoot yarışmasından sonra karışık gruplara ayrıldık ve öğretmenlerimizin bizim için hazırladığı Tabu kartlarıyla hem bilgilerimizi pekiştirip hem de arkadaşlarımızla beraber eğlenerek vakit geçirmiş olduk. En son olarak her birbirimizin kelime bilgisini eğlenerek arttıran kelimelerin zıt anlamlarını bulma oyunu oynadık. Grupların başarıları puanlandırıldı ve sonunda kazanan bir grup çıktı. Öğretmenlerimiz ve bizim etkileşimli olarak hazırladığımız bu etkinliğin sonunda hep birlikte güzel vakit geçirerek kraliyet ailesi hakkında bilgilendirilmiş olduk.”
Ege

“2 Hafta önce İngilizce dersinde Prens Henry ve Megan’ın evlilikleriyle ilgili bir gazete makalesi hazırlamıştık. 14 Mayıs Pazartesi günü ise son 2 ders saatinde okulumuzun kütüphanesinde gerçekleştirmiş olduğumuz ‘’The Royal Family’’ etkinliği düzenlendi. 2 sınıf olarak keyifli vakit geçirdiğimizi düşünüyorum çünkü herkesin çok bilgi sahibi olmadığı konulardan Kahoot hazırlayarak bu aile arasındaki bağlar hakkında çok da bilinmeyenleri arkadaşlarımıza eğlenceli bir şekilde sunduk.Bunun yanı sıra öğle teneffüsü gerçekleştirilen etkinliklerle de aslında anlaması zor olan bu aile bağlarını eğlenceli bir şekilde öğrenerek genel kültürümüze kattık ve birkaç sınıf beraber keyifli vakit geçirme fırsatı bulduk.”
Rüya

“Pazartesi günü İngiltere Kraliyet Ailesiyle ilgili önceki bilgilerimizi tazelemek ve yeni şeyler öğrenmek adına Prens Henry ve Megan Markle’ın evliliğini kutladığımız kütüphanede bir etkinlik düzenledik. Aktivitelere kraliyet ailesinin üyelerinin maskelerini giyerek ve kütüphanedeki bu konuyla ilgili kitapları inceleyerek başladık. Ardından öğrenciler tarafından bir sunum dinledikten sonra Taboo ve Kahoot gibi eğlenceli oyunlarla yarıştık. Sonuç olarak bu eğlenceli ve eğitici günde genel kültür bilgilerimizi geliştirdik.”
Derin

daha fazla+
X