Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Medyatekte 2015 Lezzet Haftası

Öğrenciler, her yıl sonbaharda lezzet haftası vesilesiyle duyularımızı akıllıca karıştıran yiyecekler ve fen deneyleri ile bizleri şaşırtıyor ve aynı zamanda hayran bırakıyorlar. Medyatek çalışanları da bu vesileyle yemek kitaplarını, yiyecek ve beslenme üzerine kaynak kitapları öne çıkartmayı fırsat bildiler.

26 Kasım Perşembe günü gönüllü öğretmen ve öğrenciler Anna Gavalda’nın bir metninden yola çıkarak leziz (zor) bir alıntıda Fransızca yazım ve imla üzerine boy ölçüştüler. Tüm katılanlar takdire şayandı çünkü seçilen alıntı, irili ufaklı tuzaklarla doluydu ve bir kimya elementi olan “Kadyum” adaylarımızı çok zorladı…

Leziz sürprizin kazananları:
12 B : Onur ALPTEKİN
11 C : Fırat Cem GÜRBEY
11 A : Oğuz KURUMCAN}

27 Kasım Perşembe günü Mme Narod ve Mme Öykü’nün önderliğinde gönüllü öğrenciler tarafından geleneksel bilimsel büfe düzenlendi.
Farklı seviyelerden otuz kadar öğrenci çok sayıda öğrenci tatlı ve tuzlu lezzetleri paylaşmak için kolları sıvadı. Medyatekteki sofranın cazip renklerinin ve medyatekten yayılan kokuların çekiciliğine teslim olan öğrenci ve öğretmenlerin davete katılımları yüksek oldu.

Ulaşılan hedef: Doku, tat ve doğa kanunlarına meydan okuyan renklerle tüm boğazına düşkünleri şaşırtmayı başarmak ve düşündürmek…

Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen birbirinden eğlenceli ve görselliği olan fen animasyonları, katılanlara cadılığa ilk adımlarını attırdı.
Fokurdayan iksir, (çok) renkli lav lambası, kuru buzdan yapılma yenilebilir buz… Hem gözlere hem de damağa hitap ediyorlardı!

Ve her zaman olduğu gibi medyatek çalışanları, medyatekteki kaynaklardan yola çıkarak günün anlam ve önemine uygun sorulardan meydana gelen minik bir yarışma hazırlamışlardı. Yarışmanın kazananı Emre Övet (12 D), güzel bir yemek kitabının sahibi oldu.

Seneye yepyeni lezzet keşiflerinde buluşmak üzere!

daha fazla+
X