Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

2019 Frankofoni Ayı Etkinlik Programı

Bu yıl, Frankofoni Ayı etkinlikleri kapsamında matematik haftası 18-22 Mart arasında kutlandı. Yarışmalar, atölyeler, matematik teması etrafında tadım ve çeşitli oyunlar bütün hafta boyunca ve özellikle 21 Mart günü gerçekleştirildi. Etkinlikler Prof. Dr. Cem Say’ın yapay zeka konulu konferansıyla sona erdi.

Öğrencilerimiz matematiği, sınıf dışında, oyunlar oynayarak keşfettiler. Matematik haftası 9. sınıf öğrencilerinin Hazırlık sınıfları için yürüttüğü oyunlarla başladı.

22 Mart Perşembe günü, 3. ve 4. ders saatlerinde 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri uluslar arası yarışma Kanguru’ya katıldılar. Ardından öğrencilerimiz hak ettikleri bir ara verip medyatekte düzenlenen “matematiksel tadım”da buluştular. Bir yandan matematik kitaplarını inceleyip, diğer yandan öğrencilerin hazırladığı oyunlarla eğlendiler. Aynı zamanda satranç yarışması için kura çekildi.

Günün son iki ders saatinde 11. sınıf öğrencileri “Matematikçi İçin Sorular” bilgi yarışmasına katıldılar. Yarışmayı kazanan öğrencilerimiz 11A sınıfından Mansur ve Bilge’yi kutluyoruz.

Matematik haftasını noktalamak için Boğaziçi Üniversitesi’nden değerli bilim insanı Prof. Dr. Cem Say’ın verdiği yapay zeka temalı konferansı düzenlendi.

Gelecek sene yeni bir matematik haftasında görüşmek üzere! Yaşasın Matematik!

daha fazla+
X