Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Kariyer Yolculuğu İçin İlk Adımlar Atıldı

17 Şubat 2015 Salı günü düzenlenen "Meslek Tanıtım ve Kariyer Günü" öğrencilerimizin kariyer yolculuğundaki ilk durağıydı. Bir panelin ve öğrenciler ile profesyonellerin bir araya gelebileceği birçok platformun yer aldığı bu organizasyonun anahtar kelimeleri; vizyon, yöntem, disiplin, açık görüşlülük, kültür, dil ve paydaşlık oldu...

Meslek Tanıtım ve Kariyer Günü, Sainte Pulchérie Lisesi mezunlarının konuk olduğu “Mezunlarımızla Kariyer Yolculuğu” adlı panel ile açıldı. Panelde, televizyon programı sunucusu Nilüfer Bereket(1996), işletmeci Ömer Çağatay(2005), dijital yayıncılık uzmanı Eda Günay(2005) ve turizmci Yunus Erdem Kınay(2005) üniversite ve meslek hayatlarında Sainte Pulchérie’de edindikleri değerlerin katkılarını paylaştılar.

Okul Müdürümüz Sayın Alexandre Abellan da, salondaki öğrenci ve velilere hitap ederek Frankofon eğitimin “disiplin”, “vizyon ve açık görüşlülük”, “yöntem ve kültür” ile “dil ve ortak ağ” olmak üzere 4 temel unsurunun önemini vurguladı.

Panelin ardından, öğrenciler 26 farklı iş ve meslek alanının tanıtıldığı sunumlara katılarak kişisel kariyer hedefleri doğrultusunda bilgi alma imkanı buldular. Yaklaşık iki saat boyunca, uzay mühendisliğinden gazeteciliğe, psikiyatriden endüstriyel tasarımcılığa kadar birbirinden değerli 32 katılımcının sunumlarını büyük bir ilgiyle dinleyen öğrenciler niteliklerine uygun meslek alanlarını tanımaya çalıştılar.

Boğaziçi Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi’nde okuyan mezunlarımız ile ESMOD Vakko Moda Akademisi çalışanları da bu önemli etkinliğe katılarak bilgi ve birikimlerini öğrencilerimizle paylaştılar.

8. Meslek Tanıtım ve Kariyer Günü’nde görüşmek üzere!

daha fazla+
X