Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

İstanbul Üniversitesi İle Eğitimde İşbirliği

Sainte Pulchérie Lisesi, 1 Kasım 2013 Cuma günü İstanbul Üniversitesi ile eğitimde işbirliği anlaşması imzaladı. İstanbul Üniversitesi Fransızca Bölümü ile okulumuz Fransızca ekibi, Fransızca öğrenimi ve çalışma yöntemleri üzerine eğitim diyaloğuna başladılar.

Anlaşma, 1 Kasım 2013 Cuma günü İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Ayçiçeği Dinn ve Prof. Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu’nun, Fransız Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Nedred Öztokat’ın ve Sainte Pulchérie Lisesi Müdürü Alexandre Abellan’ın katılımıyla imzalandı. İmza töreni, İstanbul Üniversitesi’nde düzenlendi ve iki kurum arasındaki eğitim işbirliğinin ilk adımları atıldı.

Bu anlaşma çeşitli konuların üzerinde durmaktadır:

- Eğitimcilerin eğitimi işbirliği projesi, İstanbul Üniversitesi’nin genç Fransızca öğretmenlerinin yabancı dil Fransızca tekniklerini yakından tanıma fırsatı verecektir.

Fransız dilinin, Fransız ve Frankofon kültürünün öğretimi ve eğitimde kalite güvencesi açısından bu projede bizim işbirliği sağlayacağımız temel noktalar:

- Öğretmen/eğitimci M.Thierry Chasse’nin sınıfında öğretim uygulamaları gözlemi

- Referans öğretmenle eğitim üzerine düşünme seansları.

- Fransızca Genel Koordinatörü M.Jean-Michel Ducrot tarafından sağlanacak Fransız dili ve edebiyatı temalı 6 adet eğitim semineri.

- Stajyer öğretmenlerin lisemizde farklı sınıfların derslerine uygulamalı katılımı.

Bu anlaşma, Sainte Pulchérie Lisesi’nin eğitim ve öğretim kalitesinin kabul gördüğünü göstermekte ayrıca, uygulamalarımızı sorgulamak ve geliştirmek adına bir fırsat sunmaktadır.

İstanbul Üniversitesi de, Fransız Dili ve Edebiyatı’yla ilgili konularda düzenleyeceği seminerlerde söz vermek üzere M. Alexandre Abellan, M. Jean-Michel Ducrot ve M. Thierry Chasse’yi ağırlayacaklardır.

daha fazla+
X