Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Güvenli İnternet Kullanımı ve Sanal Suçlar Konferansı

İnternet kullanımının psikolojik ve adli süreçleri hakkında bilgi vermek için Bilgi Üniversitesi akademisyenleri Avukat Leyla Keser ve Psikolog Yudum Akyıl 15 Aralık’ta öğrenci ve velilerimizle bir araya geldiler.

Konferansta Leyla Keser, sosyal medya kullanımının olumlu alanlarda değerlendirilmesine yönelik yaratıcılığın geliştirilmesi, genç nüfusun bu alanda yönelebileceği dijital oyun yazarlığı, siber güvenlik uzmanlığı gibi mesleklere dikkat çekti.

Bununla beraber, siber saldırı türlerini ve bir web sayfası üzerinden tüm dünyada siber saldırıların canlı olarak nasıl meydana geldiğini açıkladı. Ayrıca online oyun oynamak da dahil, sosyal medya kullanımı sırasında nelerin suç kapsamına girdiğini örnekler vererek anlattı.

Psikolog Yudum Akyıl ise sosyal medya kullanımını, internet ortamında kullanılan kimlikleri, bu kimliklerin kişinin iç dünyasına yakınlığını ve uzaklığını, kişinin psikolojisine olan etkilerini anlatarak internet kullanımının hangi şartlarda olumlu, hangi şartlarda risk faktörü taşıdığını belirtti.

daha fazla+
X