Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Fransız Kültür Merkezi Kütüphanesi’ni Keşif!

Sainte Pulchérie Lisesi öğrencileri,15 Aralık Salı ve 18 Aralık Cuma günlerinde, tüm lise ve hatta sonrasındaki eğitim hayatlarında kendilerine faydalı olacak bir dokümantasyon merkezini yakından tanımak için gruplar halinde bir parkur düzenledikleri Fransız Kültür Merkezi’nin medyateğine gittiler.

Öğrenciler hazırlık sınıfında kitap dünyasına özgü kelime bilgisi edinmek ve kaynak araştırmasına giriş yapmak üzere, her hafta kaynaklarımız arasında yön bulabilmek adına medyateğe geliyorlar.

Okulumuzun çok yakınında yer alan Fransız Kültür Merkezi Medyateği, okulumuz medyateğini tamamlayıcı bir bilgi merkezidir. Son derece önemli bir fona sahip olmakla birlikte medyatek tamamen Fransızca kaynaklara sahiptir.
Öyle ki, öğrencilerimizin bir süre önce derste gördükleri bazı kavramları birikimleri arasına iyice yerleştirebilecekleri ideal bir mekan !

Medyatek çalışanları, hazırlık sınıfı seviyesine uygun olarak, genel ilgi alanlarına bir bakış açısı sunacak nitelikte, 3000’den fazla DVD, her türde yaklaşık 2300 müzik CD’si, romanları, albümleri, çizgi romanları ve dergileriyle gençlik bölümü arasında 8 etaptan oluşan bir oyun rallisi hazırladılar. Görevleri gereği öğrencilerin bir medyatek çalışanıyla diyalog halinde olmaları gerekiyordu. Öğrenciler ayrıca yalnızca üyelere açık olan dijital kitaplığa hızla göz atma fırsatını da yakaladılar culturetheque ise, düzenli olarak yenilenen basın, ekitap, sesli kitap, çizgi roman, konferans, kişisel gelişim yöntemleri…gibi dijital kaynaklara ücretsiz erişim imkanı vermektedir.

Fransızca öğretmenlerinin tamamı aynı zamanda öğrencilerin:

  • Fransız Kültür Merkezi’nin yerini bellemelerini ve giriş koşullarını öğrenmelerini (bazı kapılar korkutur ve eğer ilk seferinde bize eşlik eden birileri yoksa onları aralamaya çekiniriz),
  • Gerçek bir durum içerisinde, öğrencilerin enstitünün nazik medyatek çalışanları Sarah ve Julie ile anadillerinde etkileşimde bulunmalarını,
  • Sainte Pulchérie’deki eğitimleri boyunca yararlı ve birbirini tamamlayıcı olacak bu iki kaynak merkezini karşılaştırmalarını istediler.

Öğrenciler görevlerini başarıyla tamamladılar ve parkurun sonucunda Fransız Kültür Merkezi hazırlık sınıfı öğrencilerimizin tamamına bir yıllık ücretsiz üyelik verdi. Bu hediyeyle kendilerine sunulan çok sayıdaki kaynaktan faydalanacaklarını umuyoruz!

daha fazla+
X