Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Dönmeye Hazırlanırken…

Güneşli bir Marmaris sabahına uyanmanın keyfi, bizi uyandıracak sabah sporumuzu yapacak olmanın mutluluğuyla birleşerek hepimiz için dolu dolu bir günü müjdeliyordu bugün… Temiz, serin hava ve spor… Sonrasında ise neşeli sohbetlerin renklendirdiği cıvıl cıvıl bir kahvaltı… Sanırım bunlar o günü güzel geçirmenin temelini atacak en sağlam yatırımlardı.

Bedenimizden sonra sıra beynimizi beslemeye geldiğinde ise, yeni şeyler öğrenmenin hevesiyle girdiğimiz derslerimiz bu ihtiyacımızı da en iyi şekilde karşıladı. Biyoloji dersinde kurduğumuz tuzaklarla yakaladığımız böcekleri incelemek bize, bilimin sadece bir ders değil, aynı zamanda yaşamın ta kendisi olduğunu hatırlattı bir kez daha… Fransızca derslerinde yeni ve önemli bir konu olan çevre konusunu keşfetmenin mutluluğu, kimya dersinde maddelerin ötesini görebildiğimizde hissettiğimiz heyecana karıştı. Nasıl geçtiğini anlayamadığımız üç saati de böyle değerlendirdikten sonra öğle yemeği için otelin restoranında toplandık.

Spor yapmak için her zaman yeterli enerjimiz ve hevesimiz vardı. Katamaran, kano, sörf ve dağ bisikleti… Hepsi de birbirinden eğlenceli ve zorlu sporlar. Hem denizin dalgalarıyla, hem de rüzgarın yumuşak eliyle bütünleştiğimiz üç saatin sonunun gelmesini hiçbirimiz istemediğimiz halde gece için planlanan kostümlü partinin heyecanı daha baskın geliyordu. Yoğun bir beklentiyle geçirdiğimiz hızlı bir akşam yemeği ve etüdün ardından hepimiz hazırlanabilmek için özgürdük.Sonunda herkes kostümünü giyip partiye indiğinde, renk cümbüşü içinde, göz alıcı bir topluluk olarak eğlenmeye hazırdık.

Gecenin geç saatlerine kadar dans edip deşarj olsak da hepimizin içinde ertesi gün bu doğal cennetten ayrılacak olmanın sızısı vardı. Marmaris maceramızın sondan bir önceki gününü de mükemmel geçirmiştik. Sanırım bugün de hiç unutamayacağımız anılarımızın arasında yer alacak.

Beyza – Selin 1-D

daha fazla+
X