Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Büyükler Küçüklere Masal Anlatıyor

Merhaba, biz Sainte Pulchérie’nin 2023-2024 hazırlık sınıfı öğrencileriyiz. Aynı zamanda okuldaki fransızca ‘Büyükler Küçüklere Masal Anlatıyor’ eğitsel kulübünün üyeleriyiz. Bu sene Yeni Nesil 2000 Koleji’ne yaptığımız ziyareti size anlatmak isteriz. Önceden söylemek isteriz ki, bizim tarafımızdan ziyaretin hem okulun öğrencilerinin yaptığı gösteri olsun, hem de çocuklar tarafından bizim yaptığımız çalışmalara gösterilen saygı bizi çok mutlu etti. Ziyaretimiz, saat 9.30’da yolculuğa çıkmamız ile başladı. Yolculuğumuz yaklaşık 1 saat sürdü.Vardığımızda bizi gülen yüzler karşıladı.

 

      Okulu gezdikten ve çocuklarla tanıştıktan sonra son provaları yapmaya başladık. Provalardan sonra başarılı olacağımızı anladık. Artık çocukları çağırma vaktiydi.

 Yaklaşık 5 dakika süren gösteride her arkadaşımız kendi bölümlerini başarıyla okudu ve eğlenceli, komik ve çocukları eğlendiren bir atmosfer oluştu. Bizim gösterimiz bittikten sonra, Yeni Nesil Koleji öğrencileri bize bir gösteri yaptılar. Gösterileri çok eğlenceli geçti. Sadece 8 yaşında olmalarına rağmen konuştukları Fransızca bizi çok etkiledi. Ondan sonra 7. sınıf öğrencileri ziyarete gittik. Onlara LGS sınavına iyi çalışmalarını ve asla umudu kaybetmemeleri konusunda uyardık. 

 

Okula döndükten sonra herkes çok mutluydu ve yapılan çalışmaların gerçekten faydasını gördük. Herkes birbirini tebrik ettikten sonra kulübün kuruluşundan beri gerçekleştirmek istediğimiz gösteriyi yapmanın gururuyla sınıflarımıza geri dönük. Bizlere çok eğlenceli bir deneyim oldu.

X