Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

2023/2024 ÜCRETSİZ OKUMA BAŞVURULARI, ARA SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN (9.-10.-11.-12. Sınıf)

Sayın Velimiz, okulumuza 2023-2024 Öğretim Yılı için Ücretsiz Okuma Hakkından Yararlandırma ve Başvurusu için yapılması gerekenler aşağıda belirtilmiştir. Dosyalarınızı, okula gelerek muhasebeye teslim etmeniz gerekmektedir, lütfen okulu arayıp randevu alınız.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak Öğrenciler Hakkında Yönetmelik” esaslarına göre, Okulumuzda 2023-2024 Öğretim Yılı ücretsiz okuma başvuruları 24 Nisan 2023 – 5 Mayıs 2023 arası kabul edilecektir. Verilen tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilemeyecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI:

Ekteki (Ek-7) formu doldurulup, imzalayıp beraberinde talep edilen evrakları randevu oluşturarak muhasebeye eksiksiz teslim etmenizi rica ederiz. Randevunuzu santrali arayıp oluşturabilirsiniz. Başvuru Formu (Ek-7) ve Başvuru için gerekli belgeler sayfanın sonunda ekte yer almaktadır.

Başvurular her yıl yeniden değerlendirilmektedir. Bir önceki sene burs almış veya ücretsiz okuma hakkından yararlanan öğrencilerimizin dosyalarının da güncellenmesi gerekmektedir. 

Yönetmeliğe göre öğrencilerimizin disiplin cezası almamış olması ve sınıf tekrarı yapmamış olması gerekmektedir.

Özel Öğretim Kurumlarında ücretsiz okuyacak öğrenciler hakkında yönetmeliğin 19. maddesinde “A/gerçek dışı beyanda bulunduğu tespit edilen öğrencinin, ücretsiz okuduğu dönemlere ait ücretler kanuni faizi ile birlikte ödettirilir; B/ gerçek dışı beyanlarıyla yanlış karar verilmesine sebep olan veli, öğrenci ve bunların beyanlarına kefil olanlar hakkındaki kurum, Valilikler veya Kaymakamlıklarca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunur. Ayrıca beyan sahibinin bağlı bulunduğu, kurum ve kuruluşa da durum yazılı olarak bildirilerek resmi işlemlerin yapılması sağlanır.” denilmektedir.

X