Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.
Başa dön

Sainte Pulchérie Lisesi, Nietzsche’nin "Değerlendirmek yaratmaktır: işitin ey yaratıcılar! Değerlendirmenin kendisi, bütün değerlendirilmiş nesneleri hazineye ve cevhere dönüştürüyor." sözleriyle belirttiği yolu uzun yıllardır büyük titizlikle izliyor.

Sainte Pulchérie Lisesi uzun yıllardır öğrencilerini sadece sınavlarda aldıkları notlar için değil, aynı zamanda katkıları, yaratıcılıkları ve eylemleri için de ödüllendiriyor ve onlara değer veriyor. Bu doğrultuda tasarlanan eğitim gezileri, Gökkuşağı projeleri, konferanslar, çeşitli müsabakalar, öğrencilerin özgüvenlerini artırmaya, kişiler arası diyaloglarını, takım ruhunu, yardımlaşma ve dayanışma bilinçlerini geliştirip yükseltmelerine destek oluyor.
Ara dönem töreninde öğrencilerimize sertifikalar, ödüller ve rozetler dağıtıldı.

İlk olarak öğrenci teknik destek ekibimiz olan SPécialiste öğrencilerine, onlar için özel tasarlanmış OpenBadge rozetleri takdim edildi. Ardından Gökkuşağı projelerimizin OpenBadge’ları dağıtıldı. 9. sınıfların katıldığı Mavi Sınıf’ta öğrenciler “Çevreci”, “Bilimsel” ve “Sportif” olmak üzere 3 kategoride ödüllendirildiler. 10. sınıfların katıldığı Kırmızı sınıftın kategorileri ise “Genel katılım ve davranış” ve “Matematik etkinliklerine aktif katılım”dı.

Ardından İngilizce ve Fransızca dillerinde düzenlenen MUN konferanslarına aktif şekilde katılım gösteren öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar. Onları, satranç müsabakalarında lisemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimiz ve Ülker Arena’da düzenlenen Off-Season etkinliğinden “Grand Award” ve “Entrepreneurship Award” ile dönen Robotik kulübü öğrencilerimiz izledi.

Türkiye Ironman triatlonunda 3.lük ,”Questions : Philosophy for Young People” dergisinde yayınlanan makale, Focus programının sunumu, Gülsin Onay ile yılbaşı konseri organizasyonu, çevre eylemleri gibi çok sayıda bireysel ya da kolektif başarı tören esnasında sahnede ödüllendirildi.

Herkesi tebrik ediyoruz!

daha fazla+
X